Domáce zápasy s L. Mikulášom a Trenčínom

autor foto: Ivan Golembiovský

Reprezentačnú prestávku sme si vyplnili besedou s hráčmi, keď medzi nás prijali pozvanie Ivan Ďatelinka a Gilbert Gabor a naši „mladí“ fanúšikovia vycestovali na výjazd do Popradu. Po dvojtýždňovej prestávke nás čakal domáci zápas s L. Mikulášom a dva dni nato sme doma privítali Trenčín.
                                                  

 

HC´05 Banská Bystrica- HK32 L. Mikuláš  4:2

Na zápase s Mikulášom je prítomných 2415 divákov čo je pekná návšteva a ukazuje sa, že ľuďom už hokej chýbal. V kotli sa nás zišlo okolo 50 verných čo je biedny počet….
Na zápase má premiéru mostík pre rozkrikovača, ktorý dal zhotoviť verný fanúšik Dušan za čo mu veľmi ďakujeme. Atmosféra je po celý zápas priemerná, pretože kotol síce fandí, no ostatné tribúny sú tentoraz nejaké zaspaté. Na šťastie aspoň štyri kúsky v sieti liptákov a výhra našich nám všetkým zlepšili náladu. Po zápase skandujeme mená našich mladých hráčov hrajúcich v drese súpera- Alexa Tamášiho a Olivera Košeckého a nasleduje tradičná víťazná ďakovačka (viď video).


HC´05 Banská Bystrica- HK Dukla Trenčín  5:0

Repríza minuloročného finále sa hrá v utorok čo sa prejavuje aj na návšteve, ktorá je o čosi nižšia než na nedeľňajšom zápase s Mikulášom, hoci súper je atraktívnejší. Na zápase je 2344 divákov a kotol znovu činí okolo 50 hláv. Atmosféra je podobná ako na zápase s liptákmi, hoci päť gólov v sieti súpera predsa len prebudí spiace tribúny, ktoré ožívajú. Po zápase si užívame presvedčivé víťazstvo našich a nasleduje víťazná ďakovačka s hráčmi.

Posledné dva domáce zápasy neboli z našej strany ideálne. Ukazuje sa, že naša fanúšikovská základňa nie je až tak široká a každá absencia sa prejaví na kvantite, aj kvalite v kotli… Niekoľko našich členov bolo podporiť aj futbalovú reprezentáciu na zápase v Prahe, takže na našich zápasoch chýbali, iní mali školské, či pracovné povinnosti… Nuž, nie všetko sa točí len okolo hokeja…

Ďakujeme však každému kto si našiel čas, prišiel do kotla a fandil. Taktiež ďakujeme všetkým, ktorí zápas čo zápas fandia spolu s kotlom a pomáhajú nám svojimi hlasivkami.

Najbližšie nás čaká náročný program, keď pred reprezentačnou prestávkou odohráme až päť zápasov v priebehu niekoľkých dní, dúfame teda, že túto porciu zvládneme. Budeme potrebovať každého jedného z vás, aby to malo nejakú úroveň.

autor foto: Ivan Golembiovský

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner