Domáce zápasy s Nitrou a Prešovom

Nový rok nám začal zhurta a to troma zápasmi v priebehu piatich dní. Po prehre v derby, doma privítame dvojicu tímov z dna tabuľky, čo nám velí vyhrať!

HC´05 Banská Bystrica – HK Nitra 4:1

Nitra je za posledné roky pre mnohých z nás ešte väčším rivalom ako Zvolen. Náš sektor je opäť veľmi slušne zaplnený, tentoraz je už aj zloženie kotla omnoho lepšie, než na derby zápase. Návšteva je tiež pekná- 2262 divákov. Úvodný gól je skúmaný videorozhodcom, čo trvá poriadne dlho. Paradoxne, práve v týchto momentoch je atmosféra azda najlepšia hehe. Gól je uznaný a prakticky hneď na to pridávame ďalší! Priaznivé skóre napomáha aj atmosfére, ktorá je omnoho lepšia než dva dni predtým. V stretnutí napokon víťazíme a po dlhšom čase si môžeme užiť víťaznú ďakovačku. Najskôr si späť voláme Gilberta Gabora, ktorý po dlhšom čase skóroval a patrí medzi našich obľúbencov, následne si užívame Jakuba Sedláčeka.

V sektore hostí sa objavilo azda 70 fanúšikov Nitry a priznáme sa, že sme sa kus báli, aby neboli u nás ako doma, ale síce fandili, veľa toho nepredviedli.

HC´05 Banská Bystrica- Prešov 4:3

Tretí zápas za päť dní. Nemáme veľké očakávania, skôr obavy. Na Prešov je zvedavých 1956 divákov, v kotli je nás, samozrejme, menej, než dva predošlé zápasy, ale počet je vcelku fajn.

V stretnutí vedieme už 3:0, no Prešov zrovnáva skóre. Atmosféra je taká priemerná, prejavuje sa už aj náročný program. Napriek tomu fandíme celý zápas, posledné minúty dokonca znie „taliansky chorál“, ktorým slávime víťazstvo.

Po zápase volíme hviezdou zápasu kanaďana Watlinga, ktorý sa premiérovo presadil v našom drese. Ten však veľmi nevie, čo má robiť a je vcelku milé sa naňho pozerať. Následne si ho so sebou na ďakovačku berie aj brankár Sedláček, no Patrick je stále „v lese“ a dobre tým baví fanúšikov, ktorí vydržali až do ďakovačky.

Ďakujeme všetkým z vás, ktorí ste boli a potiahli. Program bol náročný, no zvládli sme ho so cťou a odmenou nám je ďalších šesť bodov do tabuľky!

foto: Maroš Búrik, BBonline.sk

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner