Domáce zápasy s Popradom a Košicami

Po výhre v Nových Zámkoch sme namlsaní a veríme, že bodovať budeme aj v nasledujúcich dvoch domácich zápasoch. Žiaľ, opak bol pravdou…

HC´05 Banská bystrica – HK Poprad 1:3

Na nedeľňajší súboj s kamzíkmi je zvedavých 1983 divákov. V kotli sa nás schádza vyše 50 verných.
Počty niesu ideálne, no napriek tomu fandíme počas celého zápasu. V 57. min. , keď inkasujeme tretí krát je jasné, že zápas už neotočíme, no napriek tomu sa ani my neotočíme mužstvu chrbtom a fandíme až do záverečnej sirény. Po zápase síce zaznejú aj popriky typu „my chceme Iskru“, ale hráčom zatlieskame a poďakujeme za výkon.

HC´05 Banská Bystrica- HC Košice 5:6

Zápas sa hrá v utorok o 18:00, navyše pred televíznymi obrazovkami. Trochu sa obávame ako zareagujú ľudia, no návšteva je napokon vcelku slušná- 1895 divákov. V kotli sa nás, tak ako dva dni predtým, zišlo vyše 50 kusov.

Zápas je zaujímavý akurát v tom, že sme svedkami až jedenástich gólov. Žiaľ, hoci do štvrtého gólu ideme stále do vedenia, hostia dokážu trikrát vyrovnať prakticky hneď po obdržanom góle. Je to frustrujúce, pretože sa ani nestihneme doradovať a už prichádza rana… Zápas je rozkúskovaný a veľmi zdĺhavý, nebyť toľkých gólov, dovolíme si tvrdiť, že až nudný. Atmosféra tiež nie je búrlivá, no fandíme stále počas celého zápasu. Žiaľ, ani naša podpora nestačí a súper si berie všetky body.

Po zápase zdravíme odchovanca Paťa Lampera, ktorého je nezvyk vidieť v inom než v bystrickom drese… Následne ďakujeme hráčom a odkazujeme im, že „MY ŤA ISKRA NIKDY NEOPUSTÍME!“

Chceme sa poďakovať každému, kto prišiel do kotla a hučal. Program bol náročný, pretože to bol deviaty domáci zápas v priebehu mesiaca. Navyše sme v piatok boli na výjazde v Zámkoch a mnohí z nás boli fandiť aj na zápase Dukly proti Žiline. Teraz nás čaká sladkých dvanásť dní odpočinku, kedy doprajeme hlasivkám oddych a naberieme novú chuť do hokejového kolotoča, ktorý sa roztočí.

Samozrejme, ďakujeme aj divákom z ostatných tribún, ktorí fandili spolu s nami! Bez vás by to nebolo ono!

foto- Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner