Domáce zápasy s Trenčínom a L. Mikulášom

Pri všetkej úcte k súperom, po tomto dvojzápase sme všetci počítali so šiestimi bodmi. Domáce prostredie nám kázalo vyhrať! Žiaľ, prišli dve kruté porážky, po ktorých je nálada v mužstve, ale aj medzi fanúšikmi, zlá.

HC´05 Banská Bystrica- Dukla Trenčín 0:6

Návšteva na zápase je 1983 divákov a kotol môže byť tak z polovice zaplnený.

Od začiatku zápasu sa púšťame do fandenia, no podpora ostatných tribún je striedmejšia než obvykle. Vo fáze, kedy prehrávame už viacgólovým rozdielom fandí viac-menej už len náš sektor. Aj ten je rozdelený na dve polovice, kde spodná časť aktívne hučí a vrchná to už fláka… Skóre narastá a je ťažké nájsť motiváciu fandiť ďalej, pretože na takéto potupné porážky nie sme zvyknutí. Mnoho fanúšikov z ostatných tribún odchádza domov už v priebehu poslednej tretiny. Napriek nepriaznivému skóre sa naďalej snažíme vytvárať dobrú atmosféru, no je to veľmi ťažké. Partia mladých chalanov ťahá v závere „taliansky chorál“ s čím nie sú stotožnení všetci v kotli a tak je to celé také rozhárané- ako aj výkon našich hokejistov.Po zápase zatlieskame a poďakujeme našim hráčom a veríme, že s Liptovským Mikulášom nám túto prehru vynahradia výkonom aj výsledkom.

HC´05 Banská Bystrica – Liptovský Mikuláš 1:3

Na zápase s Mikulášom je oficiálna návšteva 1872 divákov čo je len o stovečku menej než dva dni predtým. Sme prekvapení, pretože sme čakali nižšiu návštevu po výprasku od Trenčína. Kotol je o čosi lepšie zložený než počas piatkového zápasu.

Lepšie zloženie kotla sa prejavuje aj na atmosfére, ktorá je lepšia než v zápase trenčianskou Duklou. V kotli je to teda fajn, fandí sa, no ostatní diváci sú opäť akýsi prispatí a výraznejšie sa nezapájajú do pokrikov. Náš sektor je plnší a aktívnejšie fandia už aj vrchné rady. Snažíme sa pohnať našich hráčov za vyrovnaním, no tri minúty pred koncom, keď inkasujeme do prázdnej brány tretí gól, je jasné, že opäť budeme ťahať za kratší koniec povrazu. Napriek tomu sa snažíme v samom závere hučať ešte viac, než tomu bolo dovtedy, aby sme ukázali, že stojíme za mančaftom! To už je ale mnoho miest na tribúnach prázdnych…

Po zápase ostávame v sektore a vyjadrujeme podporu našim hráčom, no okrem nás je na tribúnach už len niekoľko desiatok/stoviek ľudí, ktorí ostali, aby zatlieskali chlapcom aj po prehre.

Žiaľ, takýto scenár s nula bodmi a so skóre 1:9 sme si nepredstavovali. Mrzí nás, že náš domáci stánok nie je nedobytnou pevnosťou ako tomu bývalo kedysi. Prehry bolia, no tie domáce obzvlášť.

My sa chceme poďakovať tým z vás, ktorí ste aj napriek nepriaznivým výkonom a výsledkom fandili spolu s nami! Hráči sú si vedomí, že to zbabrali a že musia o fanúšika zabojovať, no musia zároveň cítiť, že aj v časoch, kedy im to nejde podľa predstáv majú tých najvernejších stále po svojom boku!

foto: Maroš Búrik, Ivan Golembiovský

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru