Domáce zápasy s Trenčínom a Popradom

autor foto: Maroš Búrik

Autor foto: Maroš Búrik

Po dvoch týždňoch sme absolvovali hokejový víkend, počas ktorého sme privítali  na domácom ľade silný Trenčín a Poprad. Iskra stále bojuje o 1. miesto v tabuľke a našimi hlasivkami sme boli pripravení pomôcť chlapcom zvládnuť tieto dva domáce súboje.

HC´05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 2:1pp

V zápase s Trenčínom  je na zimáku takmer 2600 divákov, kotol tvorí už tradične okolo 50 verných.
Od začiatku zápasu je atmosféra vcelku dobrá, kotol fandí a miestami sa pridávajú aj ostatní diváci. Najmä v tretej tretine však atmosféra graduje, keď aj vďaka impulzu z ľadu ožívajú zvyšné tribúny.
Žiaľ, ani podpora z tribún nestačí a zápas speje až do predĺženia. Na šťastie hneď v úvodnej minúte extra času rozhoduje svojim druhým gólom v zápase Higgs o víťazstve našich.

Ďakovačka po zápase je dosť zvláštna, pretože miesto dvojgólového hrdinu Higgsa si líder kotla vyberá za „hviezdy zápasu“ Failleho s Asselinom, ktorí sa postupne jeden po druhom vracajú poďakovať divákom.

Po zápase väčšina z fanklubákov odchádza domov, no  niekoľkí pripravujeme veci, presúvame sa do telocvične a do ranných hodín makáme na choreu na Winter classic…

HC´05 Banská Bystrica – HK Poprad 3:2

Dva dni po zápase s Trenčínom nás čaká ďalší náročný súper, Poprad, s ktorým sme túto sezónu ešte nevyhrali.  Tentoraz prišlo o čosi menej ľudí než s Trenčínom, no návšteva je napriek tomu vcelku slušná- 2488 divákov. Kotol, podobne ako v piatkovom stretnutí tvorí 50 fanúšikov.

Atmosféra od začiatku pripomína tretiu tretinu piatkového zápasu a tribúny žijú a fandia spolu s kotlom. Za bubnom tentoraz opäť po nejakom čase stojí, mladý, ešte len 11-ročný Ivko, ktorému to však ide veľmi dobre. V polovici stretnutia počas nášho oslabenia sa vďaka dvom gólom dostávame už do vedenia 3:1. Paradoxne, práve od polovice zápasu kus upadá atmosféra, keď ľudí rozhnevajú verdikty rozhodcov a miesto fandenia sa diváci sústredia na mužov v pruhovanom… Do konca zápasu však udržujeme nielen naše tesné vedenie, ale aj solídnu atmosféru, v ktorej sa zápas dohráva.

Po zápase nasleduje víťazná ďakovačka s hráčmi, naspäť voláme brankára Williamsa a po náročnom víkende odchádzame spokojní domov.

V sektore hostí sa v oboch zápasoch objavili aj fanúšikovia Trenčína a Popradu a najmä tí popradskí dali o sebe aj vedieť.

Ďakujeme každému kto prispel k dobrej atmosfére počas obidvoch zápasov. Najmä tretia tretina s Trenčínom a úvod zápasu s Popradom zniesli prísne kritéria a vtedy to bolo naozaj dobré. Ďakujeme taktiež každému kto priložil ruku k výrobe chorea. Február nás čaká náročný, keď odohráme až sedem domácich zápasov a čaká nás aj výjazd do Zvolena…