Domáce zápasy so Slovanom a Nitrou

Nabitý hokejový september pokračoval ďalšími dvoma domácimi stretnutiami. Atraktívni súperi sľubovali plný dom a skvelú atmosféru. Realita však bola iná…

HC´05 Banská Bystrica – Slovan Bratislava 1:5

Kde sú časy, keď bol problém zohnať na Slovan lístky… 2600 divákov je slušná návšteva, no na Slovan málo. Kotol je tiež solídne zaplnený, no na takéhoto súpera mal praskať vo švíkoch.

Atmosféru ovplyvnilo viacero faktorov. Chýbal tradičný líder a tak sa taktovky chopil jeden z mladých, ktorý si to vyskúšal po prvý raz. Klobúk dolu za odvahu, no bolo vidno, že chýbajú skúsenosti. Od druhej tretiny sa megafónu ujal starší borec, no tiež s minimálnymi skúsenosťami z pozície lídra. Výrazne nepriaznivý stav tiež nepridával na pohode banskobystrickému publiku, ale kotol fandil tradične celý zápas a klobúk dolu pred fanúšikmi z ostatných tribún, ktorí potiahli s nami a podržali nás. Po zápase ďakujeme hráčom a vyjadrujeme im našu podporu.

HC´05 Banská Bystrica- HK Nitra 3:2sn

Nitra je tiež atraktívny súper, s ktorým máme za posledné roky veľkú rivalitu, keďže sme spolu odohrali viaceré kvalitné série play off. Návšteva 2013 divákov je teda sklamaním. V kotli sa nás tiež zišlo pomenej, než by si súboj s rivalom spod Zobora zaslúžil.

Pred začiatkom zápasu sa prezentujeme choreom, ktoré pripravujeme v priebehu týždňa. Odkaz znie jasne- síce už fungujeme na novej, krásnej tribúne, nič sa však nemení na tom, že sa musí hučať ako za starých čias! Atmosféra v súboji s Nitrou má ďaleko od našich najlepších časov, no paradoxne je možno o čosi lepšia ako v súboji s Bratislavčanmi. S tradičným spíkrom na plote to ide o čosi ľahšie. Diváci tiež žijú zápasom a spoločnými silami dotlačíme hráčov k víťazstvu po nájazdoch.

Môžeme si tak s hráčmi vychutnať víťaznú ďakovačku, späť si voláme odchovanca a navrátilca Andreja Bíreša a pokiaľ sa nám on venuje, brankár Rahm zmizne v útrobách štadióna. Hoci ešte hodnú chvíľu čakáme či sa vráti, dostávame info, že prišiel späť, až keď bol už zimák vyprataný….

V oboch stretnutiach sa v sektore hostí objavili aj fanúšikovia svojich klubov. Zatiaľ čo Slovanistov prišla len hŕstka, Nitrančanov bolo podstatne viac. Oba tábory dali v rámci svojich možností o sebe vedieť.

Ako sme už spomenuli vyššie- návštevy, počet ľudí v kotli a atmosféra, boli pre nás sklamaním a rozhodne sme si predstavovali, že to bude vyzerať inak. Teší nás aspoň predzápasová prezentácia v zápase s Nitrou. Choreo vyšlo podľa predstáv. Žiaľ, doba je ťažká, fanúšik si rozmyslí či dá peniaze na hokej alebo ich využije na základné životné náklady, ktoré sa neustále zvyšujú…

My sa chceme poďakovať borcom, ktorí vo voľnom čase pripravili pekné choreo. Vážime si vaše úsilie a kvalitnú prácu!

Autori foto: Maroš Búrik, Šimon Ďuriančík, Dominika Körtvélyesiová 

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner