Domáce zápasy so Slovanom, Michalovcami a Prešovom

Máme za sebou náročný program, keď sme v priebehu piatich dní absolvovali až tri domáce stretnutia za sebou. V tejto špecifickej sezóne to však pre nás nie je nič nezvyčajné.

HC´05 Banská Bystrica- Slovan Bratislava 5:4sn

Tesne pred stretnutím sme boli svedkami troch udalostí. Ivan Ďatelinka dostal ocenenie za 400 extraligových štartov v našom drese a Juraj Stopka, čerstvý bronzový medailista z Pekingu, vhodil slávnostné buly. Najväčšou udalosťou však bolo sprístupnenie novej tribúny a nášho sektoru, na ktorý sme sa všetci už veľmi tešili.

Úvod bol trochu rozpačitý, pretože chvíľu trvalo kým sa všetci dostali do sektoru a kým sme sa rozkukali, tak sme už v 3. min prehrávali dvojgólovým rozdielom. Trochu sme sa zľakli, ako zareagujú diváci na zimáku, no našťastie, krátko nato prišlo zníženie a ešte v prvej tretine sme zrovnali skóre. Atmosféra je počas celého zápasu dobrá, 70-členný kotol hučí celý čas, ostatní diváci tiež žijú skvelým zápasom. Hneď je to iné, keď sme na svojom mieste, odkiaľ nás dobre počuť a diváci okolo nás sa o to ľahšie chytajú do pokrikov. Hoci celý čas vedieme, krátko pred koncom Slovan zrovnáva skóre, hoci sme predtým mohli dva razy rozhodnúť do prázdnej brány, no konštrukcia brány bola proti. V predĺžení gól nepadol a tak výborný zápas dospel až do nájazdov, v ktorých si pripisujeme extra bod my a diváci si vychutnávajú sladké víťazstvo!

Po zápase najskôr zdravíme Tomáša Ziga v drese hostí, načasovanie však nebolo ideálne a tak Zigy nereaguje. Milo však prekvapil Joona Jaaskelainen, ktorý nás prišiel pozdraviť pod kotol čím nás všetkých veľmi potešil! Po víťaznej ďakovačke skandujeme aj Jakuba Urbáneka- autora hattricku- ktorý nám aspoň z diaľky zamáva a nasleduje ďakovačka s Weňom.

HC´05 Banská Bystrica- Dukla Michalovce 3:4

V zápase s Michalovcami je povolených 50% kapacity, rušia sa aj ďalšie (nezmyselné) obmedzenia a tak sa zápasu môžu zúčastniť aj neočkovaní fanúšikovia, čo je vítaná vzpruha pre celý kotol. V novom sektore sa nás tentoraz zišlo 60, prekvapením pre nás všetkých je účasť zoskupenia Ultras Iskra na zápase, ktorí sa umiestnili na opačnej strane B tribúny v počte cca 40 kusov. Na zápase je oficiálne 1134 divákov.

Je vidieť, že účasť „dohováračov“ je motiváciou aj pre mnohých z kotla. Atmosféra je počas celého zápasu veľmi kvalitná, predsa len, 40 hrdiel naviac spraví svoje. Je to však rarita, sformovať na zápase dva kotle…. Našťastie (takmer) celý zápas fandia spolu s nami a rešpektujú to, čo kričí kotol. Výnimkou je však záver zápasu, keď tri minúty pred koncom, kedy má náš tím tlak a chceme ho dohnať za vyrovnaním, si idú obe strany niečo svoje… Celková atmosféra na zápase je však výborná, okrem oboch fanúšikovských zoskupení sa do fandenia pravidelne zapájajú aj ostatní diváci. Škoda tesnej prehry.

Po zápase ďakujeme hráčom za kvalitný výkon a sťahujeme svoje fanklubové veci do nových priestorov  zrekonštruovanej tribúny.

HC´05 Banská Bystrica- HK Prešov  3:0

Pred zápasom si náš kapitán a legenda- Ivan Ďatelinka- preberá pamätný dres s číslom 900 za počet odohraných zápasov v Extralige. My veríme, že ich v našom drese zaokrúhli ešte aspoň na okrúhlu tisícku.  Účasť v kotli má klesajúcu tendenciu, tentoraz sa nás zišlo vyše 50 kusov, no nie je to nič prekvapujúce, keďže je pracovný týždeň a mnohým ľuďom sa nedá prísť. Oficiálna návšteva je však vyššia než v nedeľu- 1205 divákov.

Atmosféra nie je tak živelná ako dva dni predtým, no fandí sa, klasicky, po celý čas a aj s podporou ostatných tribún je atmosféra žičlivá. Priaznivé je aj skóre a tak sa môžeme tešiť z dôležitých troch bodov a posunom na 6. miesto v tabuľke. Po zápase najskôr zdravíme Jana Sýkoru v drese hostí, ten nám aspoň na diaľku poďakuje, že sme naňho nezabudli. Po víťaznej ďakovačke si späť voláme Michela Fossiera, ktorý je po krátkej chvíli dotlačený k nám na krátku ďakovačku. Weňo už vie, čo od neho publikum chce a užíva si spolu s nami ďalšie čisté konto.

Chceme sa poďakovať všetkým divákom- zaočkovaným, nezaočkovaným, prekonaným, proste každému, kto na zápasy prišiel a podporil spolu s nami náš tím. Aj vďaka podpore z tribún naši hráči získali päť z možných deviatich bodov a stále tak živíme šancu na účasť v elitnej šestke.

Pred nami je ešte kľúčový zápas v Poprade, kam pravdepodobne vycestujeme a dva domáce zápasy, v ktorých sa rozhodne či si zaistíme účasť v play off alebo nás čaká zradná baráž.

foto: Dominika Körtvélyesiová, Šimon Ďuriančík, BBonline.sk

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner