Tretí a štvrtý zápas semifinále play off- v Poprade

Do Popradu cestujeme s vedením 2:0 na zápasy a všetci veríme, že aj pod Tatrami si uchmatneme nejaké to víťazstvo. K dispozícii dostávame po 100 lístkov na každý zápas.

HK Poprad- HC´05 Banská Bystrica 3:0

Popradský štadión je vypredaný- vyše 4000 divákov. V sektore hostí sa nás schádza už spomenutých 100 kusov. Zostava je priemerná, tvoria ju ľudia z kotla, tradičné výjazdové partie, no aj bežní fanúšikovia nášho klubu.

Atmosféra na tribúnach popradského štadióna nie je až tak kvalitná než sme si pamätali zo vzájomnej semifinálovej série spred ôsmich rokov, domáci kotol si ide celý čas svoje, ostatní diváci sa občas zapájajú a najmä v tretej tretine už ženú svojich hlasno za víťazstvom. My sa snažíme fandiť ako to najlepšie ide, no akustika v strmom sektore je zvláštna, takže sa nám zdá, že nás nie je veľmi počuť a že je to slabé. Od našich ľudí sediacich na hlavnej tribúne však dostávame echo, že nás na druhú stranu dobre počuť, čo nám dodáva odhodlanie hučať z plných hrdiel aj naďalej. Nepriaznivé skóre však nevplýva priaznivo na mnohých bežných fans v našom sektore, ktorí sa do pokrikov až tak nezapájajú a tak nevyužívame naplno svoj potenciál. Necelých 10 minút pred koncom, po provokáciách domácich fans sediacich neďaleko, vyvádzajú usporiadatelia niekoľkých z nás von zo štadióna, čo vyvolá značnú nervozitu v našich radoch a miesto fandenia sa viac venujeme debatám s domácou securitkou. V tom čase náš tím inkasuje ďalšie dva góly a je rozhodnuté….
Po zápase nám prichádzajú hráči poďakovať za podporu a my im venujeme potlesk za bojovnosť a snahu.

HK Poprad- HC´05 Banská Bystrica 2:1

Aj druhý zápas proti nám stojí vyše 4000 divákov na domácich tribúnach. Tentoraz berieme len 95 lístkov, no pripája sa k nám ďalšia partia, ktorá si zaobstarala vstupenky sama a tak je aj tentoraz v sektore 100 fanúšikov Banskej Bystrice.

V stretnutí sa tentoraz ujímame vedenia my, čo sa prejaví aj na dobrej nálade v našom sektore. Zostava je porovnateľná s tou z predošlého dňa, niektorí z nás absolvovali aj predošlý zápas, iných ľudí z kotla vymenili tentoraz ďalší, v sektore je aj dosť bežných fanúšikov, ktorí si prišli len pozrieť hokej a občas sa zapoja do nejakých pokrikov. Po dlhšom čase nás vycestovali podporiť aj kamaráti z Novej Bane v počte tri kusy. Tentoraz však chýba klasický rozkrikovač, aj bubeník, ale chalani čo sa chopili týchto úloh ich, v rámci možností,  zvládli solídne, aj keď nebolo to to pravé orechové. Domáci usporiadatelia sa tentoraz poučili a zamedzili zbytočným (a trápnym) provokáciám zo strany domácich fanúšikov sediacich vedľa nášho sektoru a tak bol celý zápas pokoj a mohli sme sa sústrediť výlučne na fandenie. Zápas speje až do predĺženia, v ktorom je už atmosféra z oboch strán slabá, všetci sú už nervózni z vývoja zápasu, hráčom, ale aj fanúšikom už chýbajú sily a tak všetci netrpezlivo čakáme na nájazdy. V nich sú, žiaľ, úspešnejší domáci hokejisti a my sa opäť musíme prizerať oslavám popradského publika s ich hráčmi.
Po zápase tradične zatlieskame našim hráčom- Suro tradične odchádza hneď preč, spolu s ním aj hráči číslo: 44, 56 a 10. Ostatní naši hráči majú toľko úcty k ľuďom čo merali  dlhú cestu, aby ich podporili a prídu nám k sektoru poďakovať. 

V Poprade sme prehrali oba zápasy a tak vieme, že sa pod Tatry ešte raz vrátime. Veríme, že bude platiť- do tretice všetko dobré! Či už na ľade, ale aj v našom sektore, pretože sme si vedomí, že aj z našej strany to mohlo byť výrazne lepšie. Každopádne sa však chceme poďakovať každému z vás kto vycestoval uprostred pracovného týždňa do Popradu, aby poporil našich!

Zdroj foto: jäzva, hokej.sk

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner