HC Lugano- HC´05 Banská Bystrica 4:1

Titul v domácej Extralige nám aj tento rok otvoril cestu do hokejovej Ligy majstrov. Minulý rok sme si užili fantastický výjazd do Salzburgu, kde sa nás v sektore hostí zišlo niekoľko stoviek. Tentoraz nám žreb do skupiny pridelil ďalšiu zaujímavú destináciu- Lugano. Krásne švajčiarske mesto, neďaleko talianskych hraníc, vzdialené 1141km od Banskej Bystrice.

Do Lugana každý cestoval na vlastnú päsť, neorganizoval sa žiadny autobusový výjazd. Okrem toho, že sme chceli podporiť náš klub, brali sme to aj ako možnosť spoznať, nové, krásne miesta a spraviť si pekný výlet. Jedna partia dokonca cestou navštívila talianske Benátky či Miláno. Okrem fanúšikov priamo z Bystrice, do Lugana vyrazili aj mnohí Bystričania pracujúci vo Švajčiarsku. V sektore hostí sa nás celkovo zišlo presne 40 kusov.

V deň zápasu sa kocháme krásami Lugana, užívame si krásny výhľad z neďalekého kopca týčiaceho sa nad mestom, vysedávame na terasách pri rozsiahlom jazere. Proste nádhera.

Rovnako ako krajina a mesto, tak aj štadión je krásny a moderný. Na tribúnach je takmer 3900 divákov a proti nám stojí snáď 300-členný kotol.

Od úvodu sa snažíme fandiť v rámci možností a prevažujú najmä jednoduché pokriky, občas zaznie aj nejaký chorál. Je ťažké konkurovať domácemu kotlu, ktorý neúnavne fandí počas celého zápasu, najmä keď celý čas prehrávame a hráme veľa oslaboviek… No necestovali sme toľko kilometrov, aby sme v tichosti sledovali zápas. Celý čas sa teda snažíme dať o sebe vedieť a vliať energiu našim hráčom, hoci v búrlivej atmosfére nás asi nie je až tak počuť.

Zápas nakoniec pomerne jasne prehrávame, keď domáci tím aj ich fanúšikovia majú celý čas vo všetkom jasne na vrch… Po zápase ďakujeme hráčom, ktorí prichádzajú k nášmu sektoru, no veľa z nich po chvíli nasleduje svojho kapitána, ktorý klasicky po prehre mieri hneď do šatne… Považujeme to za veľké mínus tohto výjazdu. O to väčšia vďaka tým hráčom, ktorí ostali a dali si s nami prekrikovačku.

Napriek prehre si zo Švajčiarska odnášame kopec zážitkov a veríme, že vďaka úspechom nášho klubu nás v budúcnosti čakajú ďalšie zaujímavé destinácie, ktoré budeme môcť navštíviť. Už najbližšie (9.10.) českú Plzeň!
MY SME VŽDY TAM!

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru