HC Škoda Plzeň- HC´05 Banská Bystrica 6:4

Šanca na postup zo skupiny v Lige majstrov je veľmi malá, no zápas v Plzni napriek tomu láka. Vieme, že je to posledná možnosť užiť si európsky výjazd so svojim klubom v tejto sezóne a Plzeň- mesto piva- je ideálna destinácia. 

Ráno, už o šiestej, vyráža spred zimáku autobus, na vyše 600 kilometrovú štreku. Mnohí Bystričania spojili výjazd do Plzne s výletom a v Česku strávili niekoľko dní. Autami, vlakom, či autobusom absolvovali stovky kilometrov… V deň zápasu sa postupne schádzajú skupinky bystrických fanúšikov v centre Plzne a okupujú miestne podniky. Po príchode fanklubového autobusu sa všetci stretávame v centre mesta a obsadzujeme jednu z terás. Následne sa spoločne presúvame pred zimák, kde stretávame ďalšie desiatky fanúšikov v našich farbách.

Pri vstupe na štadión nás nečakajú žiadne kontroly ako tomu býva zvykom na Slovensku, usporiadatelia sú milí, dnu sa dokonca v pohode dostaneme aj so sklenenou fľašou páleného.
Sektor hostí, ktorý má oficiálne kapacitu 150 miest plníme do posledného miesta, niektorí Bystričania sa zložili aj na sedení hneď vedľa. Na zápase je celkove 3196 divákov a proti nám stojí azda 300-členný kotol domácich.

Obidve mužstvá nastupujú s hráčmi druhého sledu, keďže Plzeň je už istým víťazom skupiny a náš tréner nechal doma odpočívať viaceré opory, aby si doliečili drobné šrámy a boli fit na domácu súťaž. Napriek tomu má zápas vcelku dobrú úroveň čomu prispievajú aj oba fanúšikovské tábory. Náš sektor aktívne fandí po celý čas a miestami sme viac než vyrovnaným súperom domácemu publiku. V jednej chvíli náš tím prehráva už 1:4, no support z našej strany napriek nepriaznivému stavu neutícha a naďalej sa bavíme. Od polky tretej tretiny vypovedá svoju životnosť blana na bubne a tak sme odkázaní len na svoje hlasivky či dlane. Odmenou za naše povzbudzovanie nám je obetavý výkon nášho tímu s výslednou prehrou o dva góly.

 

Po zápase ďakujeme našim hráčom za výkon, tí nám zas ďakujú za celozápasovú podporu. Následne smeruje autobus smer Banská Bystrica a mnohé skupinky Bytričanov sa bavia do skorých ranných hodín v Plzni.

Ďakujeme všetkým, ktorí vycestovali do Plzne, brali si dovolenky, utiekli zo školy, len aby si mohli užiť tento výjazd. Počty uprostred týždňa boli skvelé a odprezentovali sme sa vo veľmi dobrom svetle, čo počas zápasu kvitovali aj domáci usporiadatelia či domáci funkcionári a fanúšikovia. Veríme, že ste si to poriadne užili a dúfajme, že vďaka nášmu klubu nás v budúcnosti čakajú podobné nezabudbuteľné zážitky.  Čoskoro nás čaká domáca odveta s Plzňou, zároveň to bude náš posledný tohtosezónny zápas CHL, tak opäť zaplňme náš štadión a ukážme celej Európe ako sa fandí v Banskej Bystrici!

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru