HC´05 Banská Bystrica- Detva 5:2

Piaty zápas za deväť dní… Program sme v posledných dňoch mali naozaj nabitý čo sa prejavilo aj v zápase s Detvou.

Oficiálne je na zápase vyše 2300 divákov, no mnohé miesta na tribúnach sú voľné a odhadom návšteva nedosahuje ani 2000 divákov. V kotli sa nás tentoraz zišlo len okolo 40 verných.

Na zápase absentujú klasickí bubeníci a tak sa paličiek chopia menej skúsení borci, no ide im to vcelku dobre a udávajú rytmus našim pokrikom a chorálom. Kotol klasicky fandí celý čas, hoci v zápase prehrávame už 0:2, čo nepridáva na pohode niektorým divákom a občas zaznie na výkon našich hráčov aj nejaký ten piskot… Nás však výsledok nezaujíma a naďalej sa snažíme hnať náš tím za víťazstvom, ale hlavne sa chceme dobre zabaviť. Za neúnavnú podporu sme odmenení gólom v sieti súpera a trošku ožijú aj ostatní diváci, ktorí sa viac zapájajú do povzbudzovania. Po vyrovnaní je nálada na tribúnach výborná a krátko na to prichádza aj vedúci gól nášho tímu a to už definitívne nažhaví všetkých divákov na zimáku! Aj kotol, hoci dovtedy neustále fandí, po týchto góloch ožíva ešte viac. Záver duelu sa už mení na exhibíciu nášho tímu v dobrej kulise nadšeného publika.

Po zápase si s hráčmi užívame víťaznú ďakovačku,  honor „hviezdy zápasu“ si od nás vyslúži Ben Marshall, ktorý už schádza z ľadu, keď ho spoluhráči upozornia na to, že si ho žiadame, vracia sa späť na ľad a viditeľne prekvapený si užíva naše ovácie. Po ňom si svoju chvíľku slávy už tradične užíva aj brankár Williams.

Zápas s Detvou patril z našej strany k tým slabším čo sa fandenia týka. Je to škoda, pretože predošlé domáce zápasy s Košicami aj s Nitrou sa niesli vo výbornej atmosfére. No ako sme už spomínali na začiatku reportu, asi sa už prejavil aj nabitý a náročný program z posledných dní…
Ďakujeme všetkým čo poctivo fandili, užite si repre pauzu, načerpajte nové sily a čoskoro ideme opäť na to! 😉 

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner