HC´05 Banská Bystrica- Detva 7:3

Autor foto: Maroš Búrik

Dva dni po úspešnom derby vo Zvolene nás čaká ďalšie, tentoraz „malé“ derby s Detvou. Všetci veríme, že Iskra nadviaže na kvalitné výkony z predošlých zápasov a potvrdí dobrú formu aj v zápase s holopupkármi.

Návšteva je vcelku solídna- 2526 divákov, v kotli sa nás tradične schádza okolo 50 kusov.

Atmosféra je v prvej tretine vcelku fajn, kotol síce fandí, no ostatní diváci sú menej aktívni než v zápase s Košicami. Keďže prehrávame a hra tiež nie je oslnivá, miestami sa dokonca ozve aj piskot, ktorý sa však snažíme prehlušiť našim povzbudzovaním. Žiaľ, niektorí diváci sú už asi príliš rozmaznaní… V poslednej minúte úvodného dejstva však strieľame dva góly a dostávame sa do vedenia 3:2.
Do druhej tretiny teda vstupujeme s jednogólovým náskokom a pohodou na hokejkách a do konca zápasu pribúdajú ďalšie góly v sieti Detvy, čo sa priaznivo premietne aj do atmosféry a ľudia sa chytajú a fandia spolu s kotlom. Záverečná tretina je už aj v kotli viac uvoľnená než obvykle, prevládajú dementné pokriky a dobre sa bavíme až do samého konca.

Po zápase ďakujeme hráčom za výhru, po klasickej ďakovačke si voláme späť Mareka Bartánusa a po ňom brankára Lisutina.

Ďakujeme všetkým čo prišli do kotla, bolo potešujúce, že sa po dlhšom čase ukázali aj staré známe tváre, ktoré z rôznych dôvodov túto sezónu chýbali na tribúnach a veríme, že už budú chodiť pravidelne. Poďakovanie patrí taktiež vám, ktorí ste fandili spolu s kotlom a prispeli tak k dobrej kulise.

Autor foto: Maroš Búrik

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner