HC´05 Banská Bystrica- DVTK Miškolc 3:1

Autor foto: Maroš Búrik

Po budapeštianskom MAC na svojom ľade po prvý raz privítame ďalšieho maďarského účastníka našej ligy Miškolc. Všetci sme zvedaví čo Maďari predvedú, taktiež očakávame, že naši hráči sa nám revanšujú za prehru v Detve.

Na zápase je prítomných vyše 2400 divákov, kotol tvorí podobne ako predošlé domáce zápasy okolo 50-60 ľudí. Všetko nasvedčuje tomu, že by mohla vládnuť dobrá atmosféra.

V polovici prvej tretiny vedieme už dvojgólovým rozdielom, keď naši strieľajú oba góly v rozpätí minúty. Nálada na tribúnach je dobrá, v kotli sa taktiež bavíme a všetci očakávame vysoké víťazstvo nášho tímu. Kotol ide po celý zápas vo svojom typickom tempe, no ostatné tribúny tentoraz nejak spia. Vidno to najmä pri prekrikovačkách, do ktorých sa nezapája toľko ľudí než obvykle. Napriek tomu sú fázy, kedy spolu s kotlom ťahajú aj ostatní diváci. Atmosféra je však počas celého zápasu vcelku dobrá a na jeho konci si užívame zaslúžené víťazstvo. V samom závere odmeňujú diváci hráčov potleskom v stoji.

V sektore hostí sa ocitla hŕstka maďarských fanúšikov, ktorí občas dali o sebe vedieť.

Po zápase ďakujeme hráčom a po tradičnej ďakovačke skandujeme meno Samuela Baroša, ktorý nás naposledy milo prekvapil víťazným kotrmelcom, no tentoraz prekvapil ešte viac a preukázal svoje showmenstvo (viď video).

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli do kotla, ale aj tým, ktorí fandili spolu s fanklubom a vytvorili žičlivé prostredie. Nasleduje repre pauza a pre nás fanúšikov zaslúžené dva týždne odpočinku. Poriadne si oddýchnite, načerpajte novú energiu, lebo nás znovu čaká náročný program a kolotoč zápasov…