HC’05 Banská Bystrica – DVTK Miškolc  4:2

Zápas v mrazivom počasí prilákal na štadión 2117 divákov, vo fanklube nás bolo pár desiatok, ktorí sme si zafandili celý zápas. Na začiatku duelu nás trochu prekvapilo, že k nám zavítali aj fanúšikovia hostí, čo je, žiaľ, na našej scéne čím ďalej tým viac výnimočnejšie. Už menej prekvapujúci bol úvod duelu, keď po hymnách oboch krajín nasledovalo ocenenie nášho univerzála a bojovníka, cenu si prevzal Rasťo Paľov a vhodil aj slávnostné buly. My a aj celý štadión sme ho vyskandovali a vytlieskali.

Autor foto: Maroš Búrik

Zápas sa začal, boli sme aktívnejší, gól nechodil ako obsluha s pivom k sektoru… Prvú tretinu nečakane prerušili rolbári, ktorí si povedali, že do prestávky je ďaleko a idú opraviť dvere, cez ktoré prichádza rolba, práve v čase 4:28 pred koncom tretiny. Hráči si odbehli do šatní, my do bufetov a rolbári vytiahli brúsku a zváračku a vráta opravili. Mohlo sa pokračovať, dali sme ešte gól a bolo po tretine, vymenili sa strany a hneď sa pokračovalo. Zase máme o zážitok viac, dúfame že budú „odpadávať“ už iba hráči súpera a nie časti na štadióne. V druhej tretine sa karta obrátila, bolo počuť aj výrazné bubny hostí, hlasivky už menej a puk bol viac na hokejkách súpera. Druhá tretina, ktorá bola netradične dlhá, sa dobojovala, prestávka padla vhod a na tretiu tretinu sme nastúpili ako vymenení my a aj s novým speakrom na plote. Na začiatku tretiny hostia na ľade aj vyhrávali a to sme my nechceli. Na naše fandenie sa zobudili aj naši hráči a začali sme tvoriť obrat na ľade aj na tribúnach. Za minútu sme využili dve presilovky a obrátili duel. Aj sa fandilo lepšie, ale veľká zima a skrehnutí fanúšikovia na celom štadióne to nerozbalili až do eufórie a zápas sme dotiahli do víťazstva v kľudnom tempe. Gól do prázdnej brány nie a nie padnúť, tak isto ako aj pri prekrikovačkách nie a nie výrazne prebrať ostatné tribúny.

Zaujala ešte interná (verejná) debata o „hviezde zápasu“, adeptov bolo viac, ale oslávenec bol iba jeden. Miško Kabáč to vyhral a v neposlednom rade si to aj zaslúžil, hoci v zápase nebodoval.

Ďakovačka prebehla ako sa na víťaznú patrí a obsahovala všetko. Mišo Kabáč zamával, Besko dal „vlnu“ a my sme mohli ísť spokojne do zimy a domov.

Pokroky sme zaznamenali u DJ-a, ktorý bral podľa nášho názoru viac ohľad na naše fandenie, za čo ďakujeme a budeme radi ak to bude pokračovať. Ešte poriešiť hlasný reprák nad sektorom a bude to tip-top.

Ako sme spomínali, tak prišlo aj asi 15 fanúšikov hostí, ktorí vydržali do konca, niečo zafandili, žiaľ, nerozumeli sme väčšinu, ale pri spomienke na nich nám ostanú v pamäti len dva výrazné a obrovské bubny, ktoré nám pripomínali, že tu niekto okrem nás bol.

Ďakujeme všetkým za návštevu a ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k lepšej atmosfére na zápase. Čaká nás náročný týždeň, v ktorom absolvujeme za sebou štyri domáce zápasy, prvý je úspešne za nami. Najbližšie v utorok (o 18:00) vyzveme Michalovce.