HC´05 Banská Bystrica- HC Ambri Piotta 0:4

Po nejakom čase sa z domácej scény musíme preladiť na zápas CHL. Šanca na postup zo skupiny je malá, súper atraktívny, no neočakáva sa vysoká návšteva.

Očakávania sa naplnili a tribúny zívajú prázdnotou. Tak nízka návšteva na súťažnom zápase nebola už roky. O slabom diváckom záujme rozhodli viaceré faktory: netradičný hrací čas (19:45), pracovný týždeň, pomerne vysoké vstupné, malá šanca na postup zo skupiny, stále nízka atraktívnosť hokejovej Ligy majstrov. Na zápase je oficiálne 1588 verných fanúšikov, ktorých neodradili ani vyššie spomenuté faktory a prišli sa pozrieť na svoj milovaný klub.

Autor foto – Maroš Búrik

Článok pokračuje pod reklamou

????Tajomstvo krásnej a zdravej pleti???? jednoduchá aplikácia???? Výsledky už po pár dňoch používania☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️#maxcos #kozmetika #plet #starostlivostoplet #skincare #skin

Uverejnil používateľ Max Cosmetic Streda 11. septembra 2019

Pár dní pred zápasom dostávame info, že sa k nám chystá enkláva hosťujúcich fanúšikov. Snažíme sa zmobilizovať, aby sme poskladali čo možno najlepší kotol, no aj tak sa nás zišlo, tak ako v posledných domácich vystúpeniach, zhruba 50 verných.

Sektor hostí už vyše hodinu pred zápasom plný. Fanúšikovia Ambri neustále spievajú, akoby bol už zápas. Ostatní, zo zhruba 150-tich, obsadzujú podniky v centre mesta a krčmu na zimáku. Je nám jasné, že dnes na tribúnach, proti výraznej presile, nemáme šancu.

S úvodným vhadzovaním začíname fandiť. V kotli sú zväčša takí, ktorí majú chuť aktívne fandiť a baviť sa, takže nepozeráme na hosťujúcich fans, ale venujeme sa svojej robote. V 6. a 7. minúte inkasujeme dva rýchle góly, no na nálade, či odhodlaní, nám to neuberá a naďalej hučíme čo to dá.
Sme si vedomí, že hostia si neúnavným a fantastickým supportom vytvorili na našom zimáku domáce prostredie, gólový rozdiel je postupne štvorgólový, no v kotli sa naďalej hecujeme, aby sme neubrali na aktivite a naďalej aktívne fandili. Je fajn, že v mnohých momentoch sa do pokrikov zapájajú aj ostatní fanúšikovia a pomáhajú nám svojimi hlasivkami.

Zápas prehrávame- na ľade, aj na tribúnach. Líder kotla sa rozhodne, že okrem poďakovania hráčom za bojovnosť, si dáme aj ďakovačku ako po víťaznom zápase. Hráči sú síce sklamaní z prehry, no ochotne spolupracujú. Pri odchode do šatní si späť voláme aj obľúbenca Beska, aby nám aj on trošku zlepšil náladu po ťažkom zápase.

Zápas nám nevyšiel. Ani po športovej, ani po fanúšikovskej stránke. Za uznanie stojí, že napriek okolnostiam (počty na oboch stranách, výsledok), sme aktívne fandili počas celého zápasu. Ďakujeme tiež tým z vás, ktorí ste nám svojimi hlasivkami pomáhali!

Je čas preladiť na ligovú nôtu a znova zaplniť náš štadión, sektor a byť oporou našim hráčom, aby cítili energiu z tribún a tú následne preniesli na ľad.

Autor foto – Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru