HC´05 Banská Bystrica- HC Košice 2:1

Pod novým trénerom, legenrárnym Fínom Raimom Helminenom, sa nášmu tímu začína dariť a okrem zlepšenej hry prichádzajú aj dôležité víťazstvá.To ďalšie, už tretie v poradí, sme si pripísali na domácom ľade proti lídrovi súťaže Košiciam.

Návšteva na zápase tesne presiahla 2000 divákov, kotol je zaplnený zhruba tak, než obvykle. Mnoho divákov sa ani nestihlo usadiť na svoje miesta a už v prvej minúte otvárame skóre. V polovici prvej tretiny sa zápas prerušuje kvôli rozbitému plexisklu a zvyšných 10. minút sa dohráva po úprave ľadu, spolu s druhou tretinou, takže musíme fandiť 30. minút vkuse, čo je dosť neovyklé. Atmosféra je fajn, fandí sa celý zápas. Diváci na tribúnach oceňujú kvalitný výkon nášho mužstva a zapájajú sa do povzbudzovania častejšie než zápasy predtým. V priebehu zápasu si všímame, že v sky boxe je Robo Polievka s Martinom Rymarenkom. Skandujeme Robovo meno, ten nám poďakuje a zatlieska a na prekvapenia nás všetkých, za malý okamih prichádza medzi nás do sektoru a chvíľu s nami fandí. Pekné gesto, ktorým si získal našu priazeň ešte viac.

V 51. minúte Košičania zrovnávajú, no päť minút pred koncom opäť vedieme o jeden gól- zaslúžene! V závere si už užívame vedenie, nejakí diváci sa nesmelo aj postavia, no nie je ich veľa. So záverečným hvizdom putuje puk za našu bránkovú čiaru a tak si ešte pár minút musíme počkať, kým rozhodca rozpaží a potvrdí tak naše víťazstvo. Na zimáku vypukne veľká radosť a po zápase si s hráčmi užívame víťaznú ďakovačku. Paťo Bačík, autor rozhodujúceho gólu a skvelý Gašper v bráne sú našou jasnou voľbou na hviezdy zápasu!

Keď už je zimák takmer prázdny, tak si ešte s Robom a Martinom dáme jednu prekrikovačku a ideme spokojní domov.

Ďakujeme všetkým z vás, čo ste prišli fandiť a tiež tým z vás, ktorí ste nám s fandením pomáhali aj z ostatných tribún.

foto: Maroš Búrik,. BBonline.sk

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru