HC´05 Banská Bystrica- HC Košice 2:1sn

Po dlhšej dobe sa opäť vracia hokejové dianie aj na náš zimák. Doma sme privítali Košice, ktoré nezískali body peknú porciu zápasov. Pred zápasom vhodili slávnostné buly náš dlhoročný bývalý úspešný tréner Milan Staš, a tenisový talent spod Urpína.

Autor foto – Maroš Búrik

Do sektora sa schádzame vo veľmi peknom počte vyše 80, za čo vďačíme aj partii z Novej Bane, ktorí prišli v počte deväť kusov.

Zápas sa začal, naše fandenie zodpovedá počtom v kotli, zásluhu na tom má aj kvalitný líder.
Hrá sa pomerne rýchly hokej, takže aj keď sa hrá bez gólov, na atmosfére sa nič nekazí. V druhej tretine sa počas ticha reklamnej prestávky pripomenú aj košickí fanúšikovia, ktorí pricestovali na nedeľný zápas. Následne inkasujeme, ale cítime, že našich musíme hnať stále dopredu. V tretej tretine naši pritlačili na oceliarov, z čoho vyústilo zopár sľubných šancí, prispieva to aj k atmosfére a napokon aj k rozvlneniu sieti za Košovým chrbtom, od modrej sa presadil Brejčák svojím prvým gólom v sezóne. O par minút neskôr celý štadión stŕpol, keď Bortňák nepríjemne kroščekoval Bubelu do zadného mantinelu. Našťastie náraz stlmili zadné dvierka, ktoré sa pri tvrdom dopade otvorili a Miloš našťastie odchádza po svojich. Do konca zápasu máme veľké množstvo presilovkových minút, ale je citeľná absencia Southorna a Hrnku. Zápas smeruje do predĺženia a v ňom sa hrá hore dole, ale veľké šance zahadzujeme my. Atmosféra je na v celku kvalitnej úrovni, gól sa nám však vsietiť nepodarilo, nasledujú nájazdy. V prvých piatich sériách gól nedalo žiadne mužstvo, a tak sa už ide vabank. Hneď ten ďalší premieňa Hickmot a našu výhru potvrdil v bráne Beskkrowany.

Na tribúnach prepukla vlna radosti. Nasleduje klasická ďakovačka. Na poďakovanie si vyberáme Ďatelinku, ktorý za náš klub odohral jubilejný 300. zápas, plus tradične Beska.

Ďakujeme všetkým, čo si našli cestu na zimák, zvlášť do kotla. Bolo to veľmi slušné, škoda, že sa nám nepodarilo vypredať všetky lístky, nechýbalo k tomu veľa.

Autor foto – Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner