HC´05 Banská Bystrica- HC Košice 2:3

Na zápase s Košicami je ešte o dve stovky divákov viac než na zápase s Detvou- oficiálne 2500.
Nikoho to neprekvapuje, veď ide o atraktívneho súpera a šláger kola. Mrzí, že účasť v kotli je nižšia než na prvom domácom zápase a ani zloženie nie je ideálne.

Autor foto – Maroš Búrik

Už v 4. minúte sa dostávame do vedenia, no o ďalšie štyri minúty je vyrovnané. Hokej je kvalitný, no málo plynulý, pretože príliš často sa prerušuje hra. Atmosféra je od úvodu taká zvláštna, ľuďom, najmä v kotli, akoby sa nechcelo a síce sa fandí, sme si vedomí, že kotol má väčší potenciál než sa predvádza. Našťastie na našom zimáku je množstvo fanúšikov, ktorí pravidelne fandia spolu s nami a tak pomáhajú udržať solídnu atmosféru. Najväčšie vášne na tribúnach panujú asi po verdiktoch rozhodcov. Druhá časť zápasu našim hráčom vôbec nevyšla- herne ani výsledkovo a do tretej tretiny vstupujeme s dvojgólovým mankom.
Tretia tretina sa nesie v podobnom duchu než predošlé dve, na čo už nemá nervy líder kotla, ktorý to predčasne balí a schádza z plota. Táto jeho reakcia mrzí, no chápeme jeho frustrácia…
Zvyšok zápasu šéfuje kotlu ďalší z mladých chlapcov, ktorý na seba prevzal zodpovednosť v ťažkých časoch a okrem mikrofónu zvláda aj bubnovať- klobúk dolu. V 47. min strieľame kontaktný gól, vďaka ktorému ožívajú diváci, kotol tiež a atmosféra sa v závere zápasu výrazne zlepšuje. Všetci chceme dohnať našich hráčov za obratom v zápase. Ani zlepšený výkon na ľade, či na tribúnach však už zmenu skóre neprinesie a tak si pripisujeme svoju prvú domácu prehru ešte len v druhom domácom zápase.

Po zápase diváci ostávajú na svojich miestach a zatlieskame hráčom za predvedený výkon a snahu.
Tí pod taktovkou skúsených Ďatelinku a Bartánusa neodchádzajú hneď z ľadu preč, ale taktiež ostávajú chvíľu stáť na modrej a ďakujú nám za podporu.
Následne ešte zdravíme Koša v Košickom drese.

V sektore hostí sa v priebehu tretej tretiny objavuje trojica hosťujúcich fanúšikov, ktorí fandia svojmu mužstvu.

Ako sme už spomínali vyššie- atmosféra z našej strany nebola ideálna, sme si toho vedomí. Na súpera ako Košice musí byť lepší kotol, lepšia atmosféra, viac vášne v povzbudzovaní. Veríme, že do ďalších zápasov sa to zlepší.

Chceme sa však poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí nechodia do kotla, ale z ostatných tribún neúnavne povzbudzujú spolu s kotlom. Ste skvelí a najmä vďaka vám býva na domácich zápasoch výborná atmosféra. Veríme, že ďalšie zápasy to bude na tribúnach, aj na ľade podstatne lepšie a budeme sa spolu tešiť z výhier našich.

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner