HC´05 Banská Bystrica – HC Košice 5:1

autor foto: Maroš Búrik

Po vyčerpácajúcom Winter Classic nám prišla vhod reprezentačná pauza. Na regeneráciu sme mali pol druha týždňa a už sa tešíme, že sa opäť stretneme na tribúnach. S oddýchnutými hlasivkami sme pripravení pomôcť chlapcom natiahnuť šnúru za sebou idúcich víťazstiev proti oceliarom na číslo 8.

Tribúny sú zaplnené celkom slušne, do čísla 2700 chýba iba deväť kusov. V kotli sa nás už tradične zišlo okolo 60.

Keďže zápas s Košicami má benefičný podtón, naši hráči tentokrát obliekli ružové dresy ako podporu boja proti rakovine prsníka. Výzva klubu, aby aj diváci prišli oblečení v ružovom, sa s veľkým ohlasom nestretla a tak na tribúnach i v kotli vidieť ružovú farbu poriedko. Niečo zachránili ružové stužky, ktoré pri vstupe rozdávali fanúšikom cheerleaderky.

Prvý hlučný aplauz a skandovanie si vyslúžil Vlado „Dracula“ Moravčík, ktorý vhodil úvodné buly. Atmosféra bola počas celého zápasu vcelku dobrá, čomu prispeli aj naši hráči kvalitným výkonom, ktorým strhli publikum, ktoré neraz fandilo spolu s kotlom. V tretej tretine nás veľmi potešili mladí hokejisti sediaci na B1, keď niekoľkokrát úspešne rozkričali 10-9-8-7…. či By a By a Bystrica. Chytili sa aj ostatné tribúny a na radosť hokejových štvrtákov povzbudzoval takmer celý štadión.

Po zápase sme pozdravili odídenca Jana Sýkoru. Nasledovala klasická ďakovačka, po ktorej sme vytiahli narodeninového oslávenca Bertyho a zborovo mu zaspievali Veľa štastia, zdravia. Brankár Lisutin medzitým zamieril do chodby k šatniam, no naše hlasivky ho vrátili späť. Nový gólman nás pozdravil a urobil iba mini oblúčik po ľade. Snáď mu spoluhráči v šatni vysvetlia, ako u nás vyzerá poriadna ďakovačka – pre tentokrát mu to radi odpustíme J Ďakujeme všetkým fanúšikom za atmosféru. Teraz sa už všetci sústredíme na zajtrajší výjazd na predmestie. Veríme, že sa zídeme v čo najväčšom počte a poženieme našich chlapcov k víťazstvu, čo by znamenalo opäť sa usadiť na čele tabuľky. Bryndziarom po Winter Classic máme čo vracať. A preto – ZAJTRA VŠETCI DO ZVOLENA!!!!

autor foto: Maroš Búrik

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru