HC´05 Banská Bystrica- HC Nové Zámky 2:3sn

Pred zápasom so Zámkami prišlo v tíme k výraznej zmene, keď na lavičku zasadol skúsený Kanaďan. Všetci sme boli teda zvedaví ako sa tímu bude pod jeho vedením dariť.

Zápas sa hrá kvôli TV prenosu netradične až o 18:30. Zlé výkony a výsledky sa prejavili aj na návštevnosti, keď si na zápas našlo cestu „len“ 1788 divákov. Na extraligu je to slušná účasť, veď čo by za to dali iné tímy, no v Bystrici sme boli za posledné roky zvyknutí na niečo iné. Sme radi, že aspoň v kotli si držíme počty a opäť sme náš sektor zaplnili tak spolovice a po dlhšom čase sa ukázali aj niektoré staré tváre.

5. minúta 1:0, 7. minúta 2:0! Úvod ako z rozprávky! A k tomu aj vcelku ľúbivý hokej. Kotol šlape, fandí sa. Na tribúnach sme však svedkami vecí, ktoré sa objavili po dlhšom čase- diváci sami od seba zatlieskajú peknej akcii a pridávajú sa k niektorým našim pokrikom. Miestami je aj vďaka podpore ostatných tribún naozaj dobrá atmosféra. Posledné minúty už znie v našom sektore oslavný chorál, už si v mysliach premietame víťaznú ďakovačku, žiaľ, v poslednej minúte Zámky zrovnávajú skóre a tak si musíme odfandiť aj následné predĺženie. Hoci bolo zaujímavé, gól nepadol a tak sa ide do nájazdov, v ktorých ťaháme za kratší koniec. Škoda, siahali sme na tri body, napokon nám ostal jeden. Ale progres bol viditeľný, takže väčšina divákov domov odchádzala s dobrým pocitom.

My sa chceme poďakovať ľuďom, ktorí prišli do kotla a odhučali si celý zápas. Po dlhšom čase ďakujeme aj fanúšikom z ostatných tribún, ktorí svojimi rukami a hlasivkami dopomohli k lepšej atmosfére a fandili spolu s nami! Snáď na to nadviažeme aj v ďalších domácich zápasoch a atmosféra sa aspoň sčasti priblíži tej, spred pár rokov.