HC’05 Banská Bystrica- HC Slovan Bratislava 2:1pp

V poradí tretí domáci zápas v priebehu týždňa. Klub znovu zvýšil vstupné (8-12 eur). Jedná sa o šláger kola, keď druhý tím v tabuľke privíta lídra.

O lístky nie je taký dopyt ako v prvom domácom meraní síl, návšteva činí len niečo vyše 2500 divákov, kotol je plnší než v obvykle, no tie počty tiež niesu ohurujúce.

O úvodné buly sa postará Marek Hamšík, ktorého pozdravia slušne zaplnené tribúny. Zápas môže začať.

Atmosféra je od úvodu dobrá, okrem kotla žijú aj ostatné tribúny. Nie je to tak živelné než roky predtým, no miestami to má tie správne grády. Najmä v závere zápasu, keď diváci cítia, že hráči potrebujú doping z tribún to má tie správne bystrické parametre. Žiaľ, práve tri minúty pred koncom inkasujeme vyrovnávajúci gól a ide sa do predĺženia. Tam sa už ľuďom akoby nechce a vyzerá to, že každý už túžobne očakáva rozhodujúci gól- či už na jednej alebo na druhej strane- aby mohli ísť do mesta na punč. Ten víťazný z hokejky Hickmonta prichádza do belasej brány a tak sa môžme radovať z ďalšej domácej výhry.

Počas zápasu sa na plote vymenili dvaja lídri, keď prvý to psychicky nezvládol a vzdal to zhruba v polke zápasu. Prišla však pohotová reakcia ďalšieho z lídrov, ktorý priniesol nový impulz a doviedol zápas do víťazného konca.

Po zápase si tribúny aj hráči užívajú chuť dôležitého skalpu lídra tabuľky, po víťaznej ďakovačke skandujeme mená strelca rozhodujúceho gólu a miláčika tribún, brankára Beska.

Ďakujeme každému kto sa pričinil o dobrú atmosféru a pomohol svojimi hlasivkami vytvoriť peknú kulisu.