HC´05 Banská Bystrica- HK Dukla Trenčín 2:1pp

Po jednom vonkajšom zápase sa znovu vraciame na domáci ľad. Na tento zápas je naplánovaná rozlúčka s dlhoročným kapitánom našich baranov, Tomášom Surovým. Na túto udalosť sa vo fanklube patrične pripravujeme, aj keď, keby sme od klubu dostali túto informáciu o niečo skôr, mohlo by sa vymyslieť niečo väčšie. Každopádne Surovi pripravujeme transparent a za fanklub, ako to už býva zvykom pri veľkých menách, odovzdávame priamo na ľade tortu.

Rozlúčka je to emotívna, na obrazovke sa púšťa video so Surovou kariérou. Nakoniec celý štadión skandujem veľké „ĎAKUJEME“.


Zápas sa začína asi so štvrťhodinovým omeškaním. Hráči, ale aj my sa máme za posledné domáce zápasy určite za čo revanšovať, tri prehry v rade na domácom ľade si už dlhšie nepamätáme a tak dúfame, že sa to dnes zlomí.

V prvých minútach na našej hre badať trošku nervozitu, ale možno to je skôr zachladnutie počas predzápasovej rozlúčky. Naši sa na ľade snažia a my na tribúne tiež. Prvá tretina góly nepriniesla a tak ideme do druhej. V tej inkasujeme, čo sa hneď prejaví aj na tribúnach, tak aj v kotli. Pokriky sa sem tam ani nedokončia, skanduje menší podiel ľudí ako zvyčajne.
Do tretej tretiny ideme s nádejou, že hráči ešte zabojujú a my ich trochu za bodmi potiahneme. Z našej strany sa to však zlepší až po tom ako sa našim podarí vyrovnať. Ženieme hráčov k ďalšiemu puku v sieti súperovej bránky, ale to sa nám do konca tretej časti hry nepodarí, a tak sa zápas prehupuje do predĺženia. V ňom hráme aj oslabenie, ktoré ubránime, aby sme za niekoľko desiatok sekúnd rozhodli o extra bodíku pre nás. Nádherným gólom o ňom rozhodol Jaaskelainen. Po zápase prichádza tradičná ďakovačka a po nej skandujeme meno strelca rozhodujúceho gólu.


Poďakovanie patrí všetkým, ktorí si našli cestu na štadión. Zimák bol veľmi slušne zaplnený, hlavne na to, že bol stred týždňa. Určite to bolo najmä kvôli rozlúčke, ale aj tak pekné čísla (2300 divákov). V kotli to s počtami bolo podobné, trošku sklamala slabšia atmosféra v určitých fázach zápasu, keď sme prehrávali, tak by to vyzerať nemalo.
V neposlednom rade treba spomenúť Trenčanov, ktorí si uprostred týždňa našli čas navštíviť náš zimák a povzbudzovali svoje mužstvo.

Autor foto: Maroš Búrik, Lukáš Urbašík

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru