HC´05 Banská Bystrica- HK Dukla Trenčín 5:4sn

Reprezentačná prestávka nám všetkým padla vhod, spestrili sme si ju tradičnou besedou s hráčmi. Tentoraz naše pozvanie prijali Miloš Bubela a Cason Hohmann. Zápas s Trenčínom vychádza na Valentínsky termín, pôvodne uvažujeme aspoň nad menším choreom, no pre nedostatok času kašleme na to.

Autor foto: Maroš Búrik

Pred úvodným vhadzovaním je ocenený Ján Pardavý, momentálne tréner trenčianskej Dukly, ktorý sa za dve sezóny v našom drese zapísal do sŕdc bystrických fanúšikov a skandujeme jeho meno.
Ocenenia sa dočká aj Ivan Ďatelinka, ktorý nedávno nastúpil na svoj osemstý zápas v extralige a taktiež zožne aplauz tribún.

2465 divákov je od začiatku svedkami ofenzívneho hokeja, keď v priebehu prvých piatich minút svieti na tabuli skóre 3:1 pre nás. V kotli robíme čo môžeme, fandíme, no v 50-tich to nie je ideálne.
Nielen, že nás je málo, ale aj zloženie kotla nie je ideálne, chýba kvalita. Miestami, keď sa chytia aj ostatní diváci, tak je to dobré, ale zväčša fandíme len my v kotli. Keď už všetci myslíme na víťaznú ďakovačku, deväť sekúnd pred koncom inkasujeme vyrovnávajúci gól, ktorý nás zarmúti najmä preto, že musíme fandiť aj v extra čase. V tom rozhodnutie neprichádza, no v nájazdoch sme úspešnejší a tak napokon môžeme sláviť dôležitú výhru.

Po zápase si ocenenie muža zápasu nemôže vyslúžiť nikto iný než náš kapitán Ďateľ, ktorý navyše strelil aj gól. Po ňom, už klasicky, sa vernému publiku povenuje obľúbenec Besko.

Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a prišli do kotla. Počty neboli dobré, sme si toho vedomí.
O to viac sa chceme poďakovať tým z vás, ktorým sa dalo prísť a hučali ste aj za tých, ktorí z rôznych príčin nemohli.