HC´05 Banská Bystrica- HK Nitra 2:1

V predvianočnom období nás čaká obľúbený súper, s ktorým ťaháme dlhočiznú úspešnú sériu.
Návšteva na zápase je síce pekná, ľudia sú na sviatky doma, no napriek tomu sme znovu nedokázali vypredať náš malý štadión. Na zápase je prítomných 2760 divákov.

Autor foto: Maroš Búrik

V kotli sa nás zišlo o čosi viac než v posledných zápasoch, no zloženie nie je ideálne. Niekoľko mladých chalanov, vrátane tradičného lídra kotla, sa rozhodlo, že si dajú na istý čas pauzu, uvidíme kedy a či vôbec sa vrátia späť na scénu.

Diváci sa ešte ani nestihli poriadne usadiť na svoje miesta a už po necelej minúte sa ujímame vedenia. V tom čase nemáme ešte ani my na plote lídra, asi až v druhej minúte sa ujíma megafónu jeden z nás.
V úvodnej tretine sa na ľade udeje všetko podstatné a padnú všetky tri góly.

Fandenie je z našej strany počas väčšiny zápasu slabé. Ako sme už spomínali vyššie- kotol nie je ideálne zložený, líder na plote je neskúsený, nevyhne sa zaváhaniam. Ľudí v kotli, či na tribúnach, nedokáže dostatočne strhnúť a vyžmýkať z nich viac. Atmosféra sa zlepšuje až približne v polovici posledného dejstva, kedy vycítia aj ostatné tribúny, že treba našim hráčom pomôcť a fandia spolu s nami. Vtedy zapájame do fandenia, k rytmičáku, aj veľký bubon, čo výrazne napomáha k zlepšenej atmosfére. V záverečnej minúte, kedy už znejú oslavné chorále, inkasujeme gól, štadión stíchne a čaká sa na verdikt videorozhodcu. Po chvíli prichádza rozpaženie rúk jedného s rozhodcov a tak môže znovu vypuknúť oslava ďalšieho víťazstva nad veľkým rivalom.

Po zápase najskôr zdravíme nášho kamaráta Braňa Kubku, ktorý si užije pomerne veľký aplauz od bystrického publika, až potom nasleduje klasická, víťazná, ďakovačka. Späť si voláme Paťa Lampera, ktorý strelil víťazný gól a už tradične nášho hrdinu a miláčika Beska.

Sektor hostí bol tentoraz zaplnený hosťujúcimi fanúšikmi, ktorí celý zápas hnali svoj tím vpred a miestami mali iste aj navrch oproti nám.

Fanklub si momentálne prechádza krízou. Mladí chalani to na istý čas zabalili a dali si „pauzu“.
Už beztak úzka fanúšikovská základňa dostala ďalší nečakaný úder. My veríme, že si chlapci utriedia svoje myšlienky, dostanú novú chuť do fandenia a časom sa vrátia späť. Dovtedy musíme byť trpezliví a skúšať nové tváre na plote, dať priestor za megafónom tým, ktorí sa na to cítia a majú na to guráž a chuť.

My sa chceme poďakovať všetkým divákom, ktorí nám počas zápasu pomáhali svojimi hlasivkami a najmä posledných 12 minút zápasu to malo tie správne grády. Do ďalšieho obdobia budeme potrebovať vašu podporu ešte viac!

Autor foto: Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner