HC´05 Banská Bystrica- HK Nitra 3:2

Autor foto: Maroš Búrik

Posledné dni sa všetko točí okolo dlho očakávaného Winter classic, no dva dni predtým nás čaká domáci súboj s ťažkým a zároveň atraktívnym súperom, Nitrou, s ktorou ťaháme 13- zápasovú sériu výhier.

Tribúny sú veľmi slušne zaplnené, hosťovský sektor je taktiež plný, na zápase je oficiálne 2678 divákov. Pár minút pred zápasom, však vládnu z našej strany menšie obavy ako to bude vyzerať s našim kotlom, keďže je riedko zaplnený. Obávame sa, že to bude fiasko a hostia nás hravo prekričia… Na šťastie ľudia poprichádzajú na poslednú chvíľu a kotol je dokonca o čosi plnší než posledné dva domáce zápasy s Trenčínom a Popradom. Odhadom nás je 70-80.

Atmosféra je aj vďaka ostatným tribúnam kvalitná už od úvodných minút, ľudia žijú spolu s kotlom a ženú našich vpred. K dobrej kulise napomáha aj kvalitný hokej, či vedenie nášho tímu. Spestrením pre všetkých divákov je pästná výmena medzi Selleckom a Mezeiom. V kotli je po celý čas výborná nálada, bavíme sa a žijeme celý zápas. Atmosféra miestami pripomína atmosféru play off. V závere, keď už publikum odmeňuje našich hráčov potleskom v stoji, je hra rozkúskovaná a prichádza nitriansky tlak, no nakoniec predsa len vypuknú na tribúnach oslavy víťazstva.

Po zápase nasleduje klasická víťazná ďakovačka a za „hrdinu zápasu“ si tentoraz vyberáme dvojgólového Dávida Šoltésa, ktorý nedávno prišiel z Košíc. Ten nás milo prekvapí svojou spontánnou emóciou a poďakovaním.

Hostia zaplnili svoj sektor a po Zvolenčanoch dali túto sezónu u nás o sebe zatiaľ najviac vedieť z táborov, ktoré k nám pricestovali. Aj ich prítomnosť v hľadisku pre nás bola motiváciou, aby sme hučali ešte viac.

Ďakujeme každému kto prišiel do kotla, taktiež ďakujeme tým fanúšikom, ktorí fandili spolu s nami. Aj vďaka vám sme tento zápas zvládli a natiahli tak sériu víťazstiev s Nitrou už na 14 zápasov.

Autor foto: Maroš Búrik

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner