HC´05 Banská Bystrica- HK Nitra 3:2pp

Autor foto: Gabriela Ganzová

Na utorňajší zápas s Nitrou nás nebolo treba extra motivovať. Prišiel súper, s ktorým sme si postupom času vytvorili veľkú rivalitu, či už na ľade alebo na tribúnach. Bolo jasné, že jedna séria musí skončiť, Banskobystrická bola 7-zápasová a Nitrania mali 8-zápasovú sériu výhier. Corgoňom sa v poslednom čase proti nám nedarí a dnes sme to našťastie potvrdili a zaknihovali sme dvanástu výhru v rade nad bielo-modrými.

Nitrania na ľade vyhrávali na začiatku zápasu už 2:0, čo nepridalo na atmosfére, ale ako aj hráči, tak aj fanúškovia sa z toho spamätali a po nie veľmi vydarenej 1. tretine, či už na ľade alebo na tribúnach sa v 2. tretine začalo vo veľkom.

Na plot sa postavil nový líder a aj vďaka tomuto impulzu atmosféra postupne stúpala, či už v kotli, kde bolo vyše 60 fanúšikov, alebo na tribúnach, ktoré sme fandením stiahli spolu s nami a vyvrcholilo to minútu pred koncom 2. tretiny, keď skóroval Janko Sýkora a fanúšikovia si mohli konečne zakričať gól.

V tretej tretine kotol ide na plno a s väčšinou pokrikov nám pomáhajú aj ostatné tribúny, ktoré sa spojili a vďaka neustálemu fandeniu celého štadióna sme sa dočkali vyrovnania v 57. minúte. Tá radosť na tribúnach bola obrovská a fandenie do konca tretej tretiny bolo už celoštadiónové.

V predĺžení sa hra presúvala z strany na stranu a šanca striedala šancu, no vďaka nášmu brankárovi sme neinkasovali. Nedorozumenie nitrianskych hráčov pri striedaní udrelo do očí aj rozhodcom a presilovka v predĺžení sa musí využiť! My sme pripravili skvelú atmosféru, k chorálom sa pridali aj ostatní fanúškovia a Eric Faille sa v 62. minúte stal pre nás hrdina. Výbuch radosti na tribúnach museli počuť v širokom okolí.

Našu neustálu podporu aj počas nepriaznivého stavu ocenili aj samotní hráči, ktorí ku klasickej ďakovačke pridali aj niečo navyše. Tlieskanie, vzájomná prekrikovačka a poďakovanie za skvelý výkon Williamsovi patrí ku klasike.
Návrat hráčov zo šatne, nás však veľmi pozitíne prekvapil. Zároveň nás potešilo, že hráči ocenili prácu nás všetkých na tribúnach, ktorí sme im dnes neúnavne fandili.

Návrat hráčov na ľad sa konal u nás po veľmi dlhej dobe a majú ho na svedomí Ivan Ďatelinka s Gilbertom Gaborom, s ktorými sme sa bavili o tejto peknej tradícii z minulosti na nedávnej besede. Spolu sme si hráči zaskákali na pokrik „kto neskáče nie je Bystričan“ a spokojní z dobre vykonanej práce sme mohli pokračovať v peknom večeri .

Za zmienku stojí asi desiatka fanúšikov Nitry, ktorí po góloch svojho tímu dali o sebe vedieť. Návšteva na našom štadióne na tomto zápase bola 2491 divákov. Ďakujeme!