HC´05 Banská Bystrica- HK Nitra 5:2

V nedeľu sme absolvovali výjazd na ďaleký Východ, do Michaloviec, kde vycestovala zhruba 20-tka verných. Report z tohto výjazdu nebude, no v rámci možností sa celý zápas fandilo, žiaľ, naša podpora zo sektoru hostí hráčom k výhre nepomohla. Zaujímavosťou bolo, že po vylúčení do konca zápasu prišiel medzi nás do sektoru Jordan Southorn a strávil s nami zvyšok zápasu.

Autor foto: Lukáš Urbašík

O tri dni na to nás čaká dôležitý domáci zápas s Nitrou.
Pred zápasom pokračuje tradičné oceňovanie osobností nášho klubu, tentoraz pred 2254 divákmi vhodil čestné buly prezident klubu Juraj Koval a my skandujeme jeho meno.

Na plote, s megafónom v ruke, dostáva priestor jeden z mladých chalanov, ktorý sa tejto úlohy zhostil veľmi dobre. Keďže sa hrá uprostred týždňa, tak niektorí ľudia prichádzajú až v priebehu zápasu, napokon sme zložili  55-členný kotol. Počet na takýto atraktívny zápas asi slabší, no je to momentálne realita našej hokejovej scény. Prišli však takí čo majú chuť fandiť a tak kotol hučí počas celého zápasu. Pozitívom je, že sa často zapájajú aj ostatní diváci a dotvárajú tak dobrú atmosféru, ktorá vrcholí najmä v závere druhej tretiny, kedy v presilovke, ktorú nám daroval náš kamarát Braňo Kubka, strieľame dva góly a dostávame sa do vedenia 3:2. Celé druhé dejstvo má pod palcom tradičný líder, ktorého do záverečnej tretiny znovu mení na plote líder zo začiatku zápasu. V tretej tretine pokračuje dobrá atmosféra, diváci majú konečne radosť z hokeja a často sa do pokrikov zapájajú aj ostatné tribúny.

Po zápase si užívame radosť z výhry, po podaní rúk skandujeme meno nášho kamaráta Braňa Kubku, ktorý sa po prvý raz v kariére predstavil v zápase proti Banskej Bystrici, ktorá bola doposiaľ jeho jediným extraligovým pôsobiskom na Slovensku. Braňo je očividne rád, že sme naňho nezabudli (veď ako by sme aj mohli!), čo dáva najavo priamo na ľade, ale aj neskôr na sociálnych sieťach.
Druhý raz za sebou si za „hviezdu“ vyberáme dvojgólového Southorna a následne prichádza na rad prvá víťazná ďakovačka pred domácim publikom pre nášho mladého odchovanca v bráne, Mateja Gajana, ktorý nám okrem tradičného poďakovania venuje aj „bodyček“ do plexiskla. Je skvelé, že po rokoch si môžeme užívať v bráne mladého, domáceho odchovanca!

Ďakujeme každému kto prišiel a prispel k dobrej kulise. Kotol si šiel svoje, tak to vždy bolo, aj bude. Sme verní, nepozeráme na výsledky, hru, či ďalšie okolnosti. Našou úlohou je stáť za mužstvom stále a vytvárať na zápasoch dobrú atmosféru. Ďakujeme aj všetkým z vás, ktorí ste tiež prispeli k dobrej kulise a fandili ste spolu s kotlom.

Autor foto: Maroš Búrik a Lukáš Urbašík