HC´05 Banská Bystrica- HK Poprad 5:3

V prvý marcový deň sme na svojom zimáku privítali Kamzíkov spod Tatier. Slávnostné buly vhodil Lukáš Bambúch a tak sme mali po rokoch možnosť opäť skandovať meno nášho bývalého hráča a kamaráta, ktorý mal, k nám, ľuďom z kotla, vždy blízko.

Autor foto – Maroš Búrik

U nás v sektore sa zbierame v priemerných počtoch, absentuje však spíker a tak dávame len pokriky, čo začínajú ľudia z kotla. Od začiatku sa zápas nesie vo svižnom tempe, dostávame sa do vedenia, takže naše fandenie nie je vzhľadom na okolnosti úplne najhoršie. Na atmosfére však nepridáva gól, ktorý inkasujeme počas našej presilovky. Tu dokonca občas počuť hŕstku fanúšikov Popradu zo sektoru hostí. Ku koncu tretiny sa to z našej strany však trošku zlepší, keďže sa dostávame do vedenia o dva góly. Druhú tretinu má naše fandenie upadajúcu tendenciu, presne sa odrzkadluje od priebehu hry na ľade, v kotli chýba element, ktorý by vedel vyburcovať ľudí k väčšiemu odhodlaniu.
To sa mení v tretej tretine, kedy sa konečne niekto ujíma megafónu, takže je nás počuť o poznanie viac. Spíker burcuje aj okolité tribúny, čo výrazne pomáha k celkovej atmosfére na štadióne. Ku koncu zápasu je už zrejmé, že naši hráči znovu vyhrajú, a tak sa v priebehu poslednej minúty postaví každý na zimáku, aby našich hráčov vytlieskali v stoji.

Po zápase si honor hviezdy zápasu vyslúžil so štyrmi asistenciami Cason Hohmann, nasledoval skvelý Besko, no a ešte predtým sme nezabudli pozdraviť nášho odchovanca a bývalého hráča Lukáša Handlovského hrajúceho v drese hostí.

Upevňujeme si tak prvé miesto v tabuľke nadstavbovej časti. Napriek chýbajúcemu faktoru lídra kotla v prvých dvoch tretinách to nebola úplná katastrofa. Je však trošku smutné že sa nenašiel do tretej tretiny nikto, kto by sa bol postavil na plot. Poďakovanie však patri všetkým vyše
2 500 ľuďom čo si našlo cestu na štadión, špeciálne tým, ktorý sa aktívne podieľali na fandení.

Autor foto – Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner