HC´05 Banská Bystrica- HKM Zvolen 2:1

Uplynuli presne dva týždne od posledného derby a ideme do Zvolena zase. Vďaka nadstavbovej časti sme mali šancu vrátiť bryndziarom prehru z posledného derby na ich ľade.

Na derby vycestuje jeden preplnený autobus a niekoľko áut. Účasť v sektore je nižšia ako v utorok dva týždne dozadu, ale odhodlanie nám nechýba. K fandeniu sa pridávali počas celého zápasu aj fanúšikovia Iskry sediaci na tribúne za čo im patrí veľká vďaka.

V sektore to po hymne začalo žiť a fandilo sa naplno. Na plote sa objavil ešte stále nový speaker, ktorý skôr zastupuje ako vyhľadáva túto možnosť. Mal avizované, že na tento zápas bude viesť svoju družinu a poctivo sa pripravil. V prvej tretine neraz vyburcoval aj desiatky sediacich Bystričanov na tribúne a vytvorili sme spolu pekné hokejové prostredie a pridali k tomuto derby zápasu aj to čo k tomu patrí.

Po bezgólovej prvej tretine, (za čo sme mohli byť radi) sme v druhej tretine pokračovali v nastolenom trende a speaker plný energie nedával vydýchnuť nikomu v sektore a jeho blízkosti. Po zlepšenom výkone na ľade sme sa dočkali aj gólu na konci našej presilovky. Pridalo to na pohode a fandilo sa nám lepšie a hlavne hlučnejšie. Minútu na to sa presadil aj Mlynarovič a umiestnenou strelou spravil z pavúka v bráne bezdomovca- 0:2. Logicky nasledujúce minúty na tribúnach patrili len nám a nemali sme súpera.

Do konca druhej tretiny sme si s radosťou dofandili a troška nám skazil náladu inkasovaný gól tri sekundy pred koncom tretiny, v presilovke Zvolena.

Tretia tretina mala byť o dobíjaní našej bránky a hnaní zvolenských fanúšikov za vyrovnávajúcim gólom. Nič z toho sa neudialo a tak kráľovsky sme si odfandili celú tretinu, ktorá patrila na tribúnach až na pár výnimiek len nám. Chorále nemali konca kraja a keďže sa aktívne pripájala aj tribúna s našimi ľuďmi, tak to bola len a len radosť a užívali sme si zápas. Zaujal ešte bodyček Vlada Mihálika, ktorý poslal Zvolenčana na našu striedačku. Bežný zákrok v NHL, bol na slovenských klziskách, ako nie prvý raz, odmenený trestom pre hráča…
Oslabenie sme prežili a aj powerplay domácich.

Prehru z posledného zápasu sme oplatili a víťazstvo chutilo, veď to predsa len bol Zvolen!

Nasledovala víťazná ďakovačka s klasickým vytlieskaním spolu s hráčmi a za hviezdu zápasu sme si zvolili Václava Stupku, ktorý sa k nám prišiel príkladne poďakovať. Beska po skvelom výkone sme si už nestihli zavolať, čo nás mrzí, ale vrátime mu to inokedy. Dúfajme, že už v nedeľu na Slovane. Ďakujeme všetkým Banskobystričanom, ktorí sa spolu s nami vybrali navštíviť štadión odvekého súpera a aj kvalitne odfandili a reprezentovali naše mesto a náš klub v 78. derby o Hron. Na derby to bolo možno trocha slabšie, návšteva v oboch kotloch tomu zodpovedala a celková návšteva na štadióne 3 100 divákov tiež. Výhra je naša, aj na ľade a aj na tribúnach a dúfame, že sa vidíme v play off, keď už pôjde úplne o všetko a máme sľúbené aj prekvapenie, pokiaľ k tomu dôjde.