HC´05 Banská Bystrica- HKM Zvolen 3:2

Derby vo Zvolene bolo poznačené udalosťami z Miškolca, po ktorom dostali domáci ultras od svojho vedenia zákaz chodiť na domáce zápasy pokiaľ sa celá situácia nevyrieši. Nás vtedy taktiež nevycestovalo veľa, takže atmosféra nemala tie správne grády. Súboj na domácom ľade však sľubuje tie pravé emócie a derby atmosféru. Už niekoľko dní je jasné, že zápas bude vypredaný.

Pár dní pred zápasom sa naši mladí rozhodli, že pripravia aj choreo. Príprava trvá dve noci, výsledkom čoho je choreo hodné našich kvalít, keďže už roky sme známi tým, že v Bystrici dokážeme  vytvoriť kvalitné choreá. Okrem chorea maľujeme aj dva transparenty.
 

Zimák je podľa očakávania zaplnený do posledného miesta, kotol je tiež plný, no zloženie kotla nevyzerá ideálne. Chýbajú mnohé známe tváre.

Tesne pred začiatkom zápasu vyťahujeme choreo, jeho prezentácia nám však nevychádza podľa predstáv a výsledný efekt nie je ideálny. Chyby sme si však zanalizovali, takže nabudúce sa postaráme o to, aby prezentácia našej tvorby vyšla na jedničku.

Atmosféra  je od úvodu veľmi dobrá. Už pred zápasom sme na sociálnych sieťach vyzývali fanúšikov, aby fandili spolu s nami,  aby to nebolo len o fanklube, ale aby sa vytvoril jeden veľký kotol. V polovici zápasu náš tím prehráva už 0:2, no napriek tomu je atmosféra stále dobrá a publikum ženie Iskru za vyrovnaním. Kotol šlape celý čas, líder výborne pracuje nielen s kotlom, ale má dobrý vplyv aj na ostatných fanúšikov, ktorí majú chuť spolupracovať a fandiť. Iskra postupne skóre dorovná, po góloch v sieti Zvolena je atmosféra miestami fantastická, no po rozhodujúcom zásahu, tri minúty pred koncom zápasu vytriskne gejzír obrovského nadšenia a tribúny šalejú! Už dávno sa nestalo, aby ľudia povstali už minútu a pol pred koncom a odmenili hráčov potleskom v stoji.

Po zápase nasleduje klasiká víťazná ďakovačka (viď video), následne rozťahujeme na béčku transparent pre nášho odchovanca Mateja Češíka, ktorý odohral v drese s baranom na hrudi už svoj 400-tý zápas, čím definitívne potvrdil status legendy- veríme, že čoskoro mu pogratulujeme k okrúhlej 500-vke 😉

Hostia zaplnili svoj sektor a odprezentovali sa vcelku kvalitne, keď dali o sebe často vedieť a bolo ich počuť. 

Radi by sme vzdali hold našim mladým, že prebrali iniciatívu, obetovali dve noci a spravili pekné choreo. Za tie roky sa od skúsených borcov mnohému priučili, keď chodievali pomáhať s prípravami choreí, teraz preukázali, že nastal ich čas a dokážu nadviazať na ich predchodcov. Veríme, že v tomto nepovedali posledné slovo, že ich to motivuje do ďalšej práce a v budúcnosti sa môžeme tešiť na ďalšie pekné kúsky, ktorými odprezentujú náš fanklub.

Pochvalu si zaslúži aj mladý líder kotla, ktorý rastie od zápasu k zápasu a je čoraz istejší v práci s ľuďmi. Nie je jednoduché postaviť sa na plot a rozkrikovať kotol v derby zápase, no on sa zhostil svojej úlohy dobre a prispel tak k výbornej kulise, ktorá sprevádzala toto derby.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli do kotla a aktívne hučali. Ďakujeme tiež tým, ktorí fandili spolu s kotlom a pomohli tak vytvoriť jeden veľký- miestami niekoľkotisícový kotol. Aj vďaka vám malo toto derby ten správny cveng! Kiežby to takto vyzeralo u nás na tribúnach aj častejšie.

Autor foto: Ivan Golembiovský

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru