HC´05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:2sn

Ďalší derby zápas so Zvolenom v krátkom časovom slede. Už je to kus otravné. Snáď túto sezónu doma naposledy.

Ďen pred zápasom sa dozvedáme milú správu, že našim dlhoročným členom- Mišovi a Vike- sa narodil syn a tak mu pripravujeme transparent na privítanie, ktorý vešiame na zábradlie pred úvodným hvizdom.

Pár dní pred zápasom si lámeme hlavu, koho postavíme na plot, keďže chalanom, ktorí sa tomu venujú sa nedá a na derby zápas sme chceli predsa len niekoho skúsenejšieho. Napokon sme vytiahli eso z rukáva a vyriešili tento post.

Zimák je opäť plný, hoci oficiálne je o čosi menej divákov ako bolo na predošlom derby zápase- 2819. Náš sektor je taktiež narvaný od spodu až po samý vrch, zloženie vyzerá o čosi lepšie ako naposledy.

Hokej je dobrý, atmosféra tiež, hoci zďaleka nie je tak živelná ako tomu bývalo roky predtým. Nestáva sa často, že cez zápas praskne blana na bubne, no my sme mali to „šťastie“, že cez zápas nám odišli až dva bubny… Veľká škoda, že práve na derby. Vyrovnaný zápas speje až do predĺženia, v ktorom gól nepadne a tak musia rozhodnúť až nájazdy. Ten rozhodujúci premieňa Jakub Urbánek a tak si môžeme užiť slastnú chuť víťazstva!

Po zápase nadšený zimák tlieska svojim hrdinom a užívame si s hráčmi víťaznú ďakovačku. Jakub Urbánek- ako autor víťazného gólu- je náš „vyvolený“ , no predvedie nám strohú ďakovačku. Zato meno nášho gólmana už nemusíme ani skandovať a ten prichádza automaticky a bez vyzvania- veľký pán! Po chvíľke strpenia nás naši hráči milo prekvapili, keď sa vrátili späť zo šatne a venovali nám aj druhý diel ďakovačky.

Sektor hostí a sektor C4 zaplnili zvolenskí fanúšikovia, ktorí opäť dali o sebe vedieť, no mali sme pocit, že ich nebolo až tak počuť ako na derby predtým, každopádne prispeli aj oni k dobrej derby kulise.

My sa chceme poďakovať všetkým čo si našli čas a prišli do kotla hučať. Zloženie nebolo ideálne, no vyzeralo kus lepšie oproti minulému derby zápasu. Ďakujeme tiež divákom, ktorí povzbudzovali s nami, práve v tých momentoch, keď ste potiahli aj vy, bola atmosféra naozaj dobrá.

Foto: Maroš Búrik, BBonline.sk

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru