HC´05 Banská Bystrica- L. Mikuláš 1:0sn

Pred reprezentačnou prestávkou, na ktorú sa už všetci veľmi tešíme, nás čaká domáci zápas proti L. Mikulášu. Ešte pred úvodným vhadzovaním dostal náš Besko ocenenie za hráča mesiaca október a od slušne zaplnených tribún (2200 divákov) zožal zaslúžený aplauz.

Autor foto – Maroš Búrik

Kotol na tomto zápase tvorilo už tradične okolo 50 verných. Hokej je od začiatku zápasu vlažný a atmosféra tiež. V kotli síce fandíme, sem-tam sa zapoja aj ostatní diváci, no nie je to žiadna sláva.
Hráčom chýba impulz z tribún, tribúnam zas chýba nejaký impulz z ľadu. Celkovo je nálada na zápase pochmúrna a sviatočná- asi to bolo spôsobené tými Dušičkami. Čas plynie, góly neprichádzajú, sklamanie z výkonu našich sa prenáša aj medzi divákov a niektorí si neodpustia piskot na výkon svojich miláčikov. Zápas speje do predĺženia, no gólu sme sa nedočkali ani po 65. minútach a tak prichádzajú na rad samostatné nájazdy, v ktorých rozhoduje o extra bode pre nás Hohmann.
Aspoň v samom závere si teda môžeme zakričať gól a potešiť sa z víťazstva.

Po zápase nasleduje víťazná ďakovačka, za „muža zápasu“ si vyberáme Miša Kabáča, ktorý si tento honor vyslúžil svojou obetavosťou v predĺžení, keď sa dvakrát počas oslabenia hodil do súperovej strely. Nie všetko je len o góloch a my si vážime aj takýchto srdciarov a chceli sme mu to dať najavo. Hneď po ňom skandujeme ďalšieho hrdinu zápasu Beska.

Ďakujeme každému kto prišiel a pretrpel tento zápas až do konca. Bolo to trápenie, tak na ľade, ako aj na tribúnach, či v kotli. Ale aj takéto zápasy musia byť. Chceme sa poďakovať najmä každému, čo hučal počas celého zápasu, či už v kotli, ale aj z iných tribún. Vieme, že to musí byť lepšie, ďalšie zápasy už snáď aj bude! Užite si repre pauzu, odpočiňte si a vidíme sa čoskoro opäť na zimáku!

Autor foto – Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner