HC´05 Banská Bystrica- Michalovce 3:2

Dve víťazstvá nad Spišskou nám vliali trošku viac optimizmu, už aj pohľad na tabuľku je príjemnejší. Všetci teda veríme, že na zlepšené výkony a výsledky nadviažeme aj v domácom súboji s Michalovcami.

Tribúny sú, žiaľ, opäť poloprázdne. Oficiálna návšteva je 1633 divákov. Náš sektor je však slušne zaplnený.

Mnoho divákov sa ešte ani nestihlo usadiť na svoje miesta a už prehrávame 0:1. Po desiatich odohraných minútach prichádza ďalšia rana- 0:2. Našťastie sme už zvyknutí fandiť za nepriaznivého stavu a nie je to túto sezónu pre nás nič nové. Stále teda fandíme, akoby sa nič nestalo, za čo sme odmenení v druhom dejstve, kedy chlapci zrovnávajú skóre. V zápase sa chytajú aj ostatní diváci a pomáhajú nám s fandením. V polovici tretej tretiny prichádza gól Jakuba Sukeľa, ktorým sa dostávame do vedenia a odvtedy už diváci veria, že zápas dovedieme do víťazného konca a ženú chlapcov za troma bodmi!

Po konečnom hvizde si môžeme užiť druhé domáce víťazstvo po sebe- celkovo len piate na domácom ľade. Veríme, že už sa to obráti a doma budeme silní a hráči nám budú prinášať radosť akú si zaslúžime!

Po zápase zdravíme Vlada Mihálika v drese hostí, nasleduje víťazná ďakovačka, hviezdou zápasu sa tentoraz stáva strelec víťazného gólu a okrem brankára Sedláčeka, ktorý nám predvedie vcelku peknú ďakovačku, si späť voláme aj Miša Kabáča, pre ktorého je to 400-tý extraligový zápas.

My ďakujeme všetkým, ktorí boli v kotli a poctivo hučali. Držíme si solídne čísla, čo je fajn, stále však máme väčší potenciál, tak snáď budú počty v našom sektore pribúdať. Ďakujeme aj tým divákom, ktorí počas zápasu povzbudzovali spolu s nami! V tých chvíľach bola atmosféra naozaj dobrá a dopomohli sme hráčom zápas zvládnuť!

Užite si repre prestávku a vidíme sa pred sviatkami.