HC´05 Banská Bystrica- Miškolc 2:3pp

Zápas s Miškolcom sa mal pôvodne hrať až 18. októbra, no kvôli zápasom v Lige majstrov sa presunul už na septembrový termín. Zo zmeny termínu nie sme nadšení, pretože z predošlých sezón máme skúsenosť, že utorňajšie zápasy moc nelákajú, pretože mnohí ľudia sú v práci, či odcestovaní za školou alebo robotou mimo nášho mesta.

Autor foto – Maroš Búrik

Termín uprostred pracovného týždňa sa prejavil aj na návšteve s Miškolcom. Na zápase je takmer 2100 divákov, pár minút pred zápasom kotol zíva prázdnotou… nakoniec sa nás pobiede schádza niečo okolo 50 verných.

Pri takýchto počtoch reprák nevešiame, líder nejde na plot a rozkrikujeme len tak z davu.
Atmosféra je diétna, podobne ako hokej. V priebehu zápasu prichádza z práce niekoľko opozdencov a tak je nás v kotli o čosi viac.

Čo sa zápasu týka, tak všetko podstatné sa udialo v polovici druhého dejstva. Miškolc sa po dvoch zásahoch v rýchlom slede dostal do vedenia, my sme si povedali, že práve teraz je ten moment, kedy by sme mali zvýšiť obrátky a hnať našich ešte intenzívnejšie vpred. Krátko po zásahoch hostí naši hráči strieľajú v priebehu minúty dva góly a na tabuli opäť svieti nerozhodný stav. Takže impulz z ľadu prišiel bleskovo, ožívajú aj riedko zaplnené tribúny a atmosféra sa zlepšuje.

Tretie dejstvo sa nesie v podobnom duchu ako predošlé dve. Hráči hrajú, kotol fandí, ostatné tribúny občas ožijú a pridajú sa k nám. Zápas speje do predĺženia a tak sme nútení namáhať hlasivky dlhšie než by sme chceli. Žiaľ, Maďari strieľajú rozhodujúci gól a z divákov, ale aj hráčov cítiť hnev a sklamanie.

Pri podávaní rúk tlieskame našim hráčom, zápas neodflákli a my sme verní, stále, aj keď sa prehráva.
Hráči, podobne ako po prehre s Košicami, ostávajú stáť na modrej a ďakujú nám za podporu počas zápasu.

Ďakujeme každému čo prišiel do kotla. Nebolo nás veľa, no fandilo sa celý zápas. V Bystrici to tak vždy bolo, aj bude! Poďakovanie taktiež patrí všetkým divákom z ostatných tribún, ktorí fandili spoločne s nami.

Autor foto – Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner