HC´05 Banská Bystrica- Red Bull Mníchov 3:2sn

Po dlhej letnej pauze prichádzajú na rad poriadne súťažné zápasy. Liga majstrov klope na dvere. Najprv sme odohrali dva zápasy na ľade súperov a hlavne v Mníchove sme sa po fanúšikovskej stránke odprezentovali vo výbornom svetle.

Tento štvrtok však konečne zavítala európska súťaž aj do nášho mesta. Ešte v utorok sme stihli tradičné predsezónne upratovanie sektoru, ktorému dávame počas celého roka zabrať.

Pred zápasom je trochu cítiť, že bystrický divák je úspechmi baranov trochu presýtený a CHL nie je zatiaľ natoľko atraktívna súťaž a o zápas nie je nejaký veľký záujem. Na štadión si napokon našlo cestu okolo 1500 divákov a v sektore sa nás zišlo približne 50 kusov….

Štadión aj náš sektor sa pozvoľna zapĺňa, zápas sa začína. Ako z nenazdajky dávame hneď v prvej minúte gól. Jeho strelcom je Marek Slovák, s ktorým nemáme z predošlých rokov najvrúcnejší vzťah a ohľadom jeho štartu v našom drese prebehlo na internete mnoho diskusií a kritiky. Gólové okamihy pokračujú, a kto zmeškal úvod zápasu, môže ľutovať, pretože v prvej desaťminútovke padli všetky štyri góly. V tomto okamihu však obidvaja brankári zatiahli pomyselnú roletu, a hlavne náš Beskorowany niektorými zákrokmi dvíha divákov zo sedačiek.

ČO JE MAXCOS?
Čisté a jednoduché. Vytvorené z iba 9 zložiek – pre zdravú, krásnu, mladistvo vyzerajúcu pleť.

Hokej je obojstranne kvalitný, bojovný, plný nasadenia, čo napomáha aj k atmosfére, pretože pri viacerých svetlých momentoch nášho mužstva sa do fandenia aktívne zapájajú aj ostatní diváci a na riedko zaplnených tribúnach sa pokriky skvele ozývajú. Líder kotla má sťaženú úlohu, keďže megafón je pokazený a tak musí rozkrikovať bez neho. V kotle je však nálada počas celého zápasu dobrá a atmosféra je vzhľadom na počet vcelku dobrá.

Prichádza koniec tretej tretiny, stav je remízový, ideme do predĺženia. Vo formáte troch na troch sa hra tradične prelieva z jednej strany na druhú, gól však nepadá a tak nasledujú samostatné nájazdy. Marek Bartánus svojim blafákom rozhoduje a na tribúnach panuje nadšenie. Prichádza na rad už klasická ďakovačka a na úplný záver si naspäť voláme Beskorowaneho, ktorý trošku ostýchavo dvíha rukami… on sa to však naučí 🙂

Vďaka patrí každému, čo si našiel cestu na zápas a najmä do kotla a aktívne fandil. Na prvý zápas sezóny to nebolo zlé, no na zápas v Lige majstrov proti prestížnemu súperovi, to určite mohlo byť aj lepšie.

Veríme, že na sobotňajšom zápase so švédskym Färjestadom, bude návšteva na zápase početnejšia a spolu s ňou aj kvalitnejšia kulisa.

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru