HC´07 Detva- HC´05 Banská Bystrica 1:5

Detva patrí skrz vzdialenosť medzi povinné destinácie. Pred výjazdom máme menšie obavy z počtov, keďže sa zápas hrá v utorok a navyše je vysielaný v televízii. Aj vďaka príspevku od Biliard CLUB 8 sme sa však rozhodli zabezpečiť autobus a vyraziť organizovane.

Hodinu pred zápasom vyráža smer Detva plný autobus. Cesta ubehla pomerne rýchlo a začiatok zápasu sme stihli, aj keď to nemáme vo zvyku. Pred zimákom nás už čakalo pár Bystričanov a nakoniec sa nás v sektore nazbieralo okolo 70 hláv, ktoré boli pripravené povzbudiť náš tím za ďalším víťazstvom na klzisku súpera.

Rozvešali sme vlajky, klasickú- výjazdovú a vlajku, novej, formujúcej sa skupinky mladých chalanov- Neusohl Jugend. A support sa mohol začať.

Podporujeme našich Bystrických anjelov✌️ #billiard #club #banska #bystrica

Uverejnil používateľ Billiard CLUB 8 Streda 16. októbra 2019
Biliard CLUB 8

Vďaka megafónu a dvom bubnom bola atmosféra u nás v sektore od začiatku dobrá.
Prvá tretina bola z našej strany ešte slabšia- rozbehová. Tak ako brankár je kostra mužstva, pre nás to je speaker, no ten sa zabudol ako keby v autobuse a z našej strany to nebolo také skvelé a z počtu v sektore sa dalo vyťažiť viac.

Našťastie bufet v sektore bol kvalitne zásobený, speaker si to zobral k srdcu a osviežený miestnymi lahôdkami stupňoval promile a aj svoj výkon. Druhá tretina sa teda rozbehla a bolo to hneď počuť v sektore a aj ozvenou na štadióne, ktorý má skvelú akustiku. Rozbehli sme sa my a aj hráči na ľade. Miestami to bol až fanatizmus, hoci  zostava na to v sektore v utorok večer nebola.

Tretiu tretinu sme dali do toho všetko. Niektoré pokriky zatriasli aj staručkým štadiónom a ozvena možno duní Detviansky chotárom až doteraz. Zahanbiť sa nenechal ani domáci kotol, ktorý bol síce redšie zaplnený než na predošlých derby zápasoch, no neúnavne hnal svojich vpred aj za výrazne nepriaznivého stavu. Pokrik „vy ste piče“ na našu adresu si však chlapci mohli odpustiť…

Po skvelom zápase na tribúnach, ako aj na ľade, nechýbala klasická víťazná ďakovačka. Umiestnenie sektoru hostí v Detve je skvelý aj preto, že hosťujúca šatňa je hneď neďaleko a kontakt s hráčmi je bližší, takže pri každom nástupe na ľad a aj odchode do šatne sme ich povzbudzovali a niektorí si s nami aj tľapli

Po zápase sme sa ešte chvíľu, za asistencie pyrotechniky, zabávali pred štadiónom a pomaly šli domov. Cestou zo zápasu náš autobus odstavujú policajti, ktorí dávajú fúkať šoférovi a kontrolujú rôzne papiere. V Detve sa z toho už asi stáva tradícia, keďže podobný „tip“ policajtom dal niekto aj po zápase Detva- Zvolen…. Týmto by sme radi pozdravili toho dobráka, vďaka ktorému sme zbytočne museli prísť domov o 20 minút neskôr….

Ďakujeme všetkým z vás čo ste vycestovali do Detvy. Účasť bola prekvapujúco dobrá a atmosféra samozrejme tiež! Aj vďaka našej podpore sú naši hráči na ihriskách súperov doposiaľ 100%-tní!

Ďakujeme taktiež Biliard CLUB 8 za finančnú podporu a veríme, že našou prezentáciou sme prejavenú dôveru naplnili a tešíme sa aj na ďalšiu spoluprácu.

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner