HK Poprad – HC´05 Banská Bystrica 2:1

Zdroj foto: hokej.sk

Po reprezentačnej prestávke sme sa znova vrátili do kolotoča hokeja. Zápas s Popradom, ktorý sme mali hrať pôvodne doma, sa kvôli divadelnému predstaveniu na našom zimnom štadióne presunul do Popradu. Keďže to bola výnimočná situácia a nemali sme na tento dátum naplánovaný žiadny výjazd, rozhodla sa partia “mladých”, že to nenechajú len tak, a že do Popradu sa vycestuje.

Pár dní pred výjazdom teda dávame von informáciu, že kto má chuť a čas sa môže k “mladým” pridať a vycestovať na autách smer Poprad. Avšak väčšina z nás už mala zariadený program alebo iné plány a celý výjazd sa tak niesol v znamení “Mladí do Popradu.”

Na zimáku sa stretávame o 15:00 a po menších technických problémoch na autách odchádzame o pol štvrtej z Banskej Bystrice tri plné autá našich “mladých fanúšikov.” Ako je u nás zvykom, na výjazdy sa nechodí načas a na zimný štádión prichádzame až v 15. min prvej tretiny. V kotli sa ku nám pridáva ďalšia partia a tak naše farby háji 18 Bystričanov.

Hneď od úvodu dávame o sebe vedieť za čo si vyslúžime piskot od popradských tribún a to nás ešte viac nakopne. Náš support je na veľmi vysokej úrovni avšak je to pre nás dosť ťažké keďže oproti nám stojí domáci kotol vo väčšom počte ako sme po iné zápasy v Poprade zvyknutí a ženie ich fakt, že väčšinu zápasu vyhrávajú. My však fandíme stále naplno a po vyrovnávajúcom góle v 15. min druhej tretiny sme im vyrovnaným súperom. V tretej tretine cítime, že kto dá gól pravdepodobne vyhrá a preto hučíme z plných hrdiel, aby sme pomohli nášmu mužstvu dať víťazný gól, avšak Poprad z presilovej hry strieľa šťastný gól a na domácich tribúnach vzniká eufória. Keďže nefandíme len keď sa vyhráva, hneď dávame našim chalanom najavo, že ešte nič nie je stratené. Posledných päť minút zápasu je z našej strany úžasných a za nepriaznivého stavu volíme taktiku “do pol pása” a posledné minúty ženieme našich k vyrovnávajúcemu gólu. Naša taktika sa nepáčila hlavnému usporiadateľovi, ktorému iba vysvetľujeme, že fandíme “v dobrom, ale holí.”

Zápas nakoniec prehrávame 2:1. Poďakujeme hráčom a opúšťame popradských štadión. Avšak tu naše plány nekončia.
Z Banskej Bystrice nesieme veľký obraz od nášho fanúšika Jamala pre nášho bývalého hráča Martina Belluša, s ktorým sa po zápase stretávame a o odovzdávame mu tento obraz. Prehodíme pár slov, odfotíme sa a ideme smer Bystrica.

Cesta domov sa väčšinou po prehratých zápasoch nesie v pochmúrnej atmosfére, ale u nás “mladých” to neplatí. Na Čertovici si dávame prestávku, kde odpaľujeme pyrotechniku a spievame naše chorále. Do Bystrice prichádzame okolo pol jedenástej a poberáme sa do barov osláviť tento super výjazd.

Zdroj foto: hokej.sk