HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 2:3sn

Autor Foto: Vladimír Chramazda
Autor Foto: Vladimír Chramazda

Skvelá forma nášho tímu, šesť výhier v rade, šláger kola a možnosť dostať sa na čelo ligovej tabuľky…
To všetko nasvedčovalo tomu, že derby vo Zvolene bude mať ten správny náboj na ľade, ale aj na tribúnach. Všetci sme plní očakávania a veríme, že náš tím zužitkuje skvelú formu a zdolá najväčšieho rivala.

Ešte deň pred zápasom uvažujeme nad tým, či objednáme ešte jeden autobus, pretože záujem o výjazd je pomerne veľký… Žiaľ, v deň zápasu je celé Stredné Slovensko paralyzované poľadovicou, čo mnohým fanúšikom znemožní vycestovať podporiť svoj tím, keďže sa nemajú ako dostať na štadión a radšej ostávajú doma… Z Bystrice teda vyráža jeden plný autobus a v sektore hostí sa nás schádza vyše 70 kusov. Na zápase je prítomných len 2900 divákov.

Oba tábory celý čas fandia v rámci svojich možností, no celková atmosféra má ďaleko od ideálu…  Kde sú tie časy, keď na predmestie vycestovali stovky bystrických fanúšikov a domáci tiež vedeli zložiť kotol hodný najväčšieho hokejového derby na Slovensku… Hokej je však kvalitný, najskôr vedieme, no bryndziari dvoma gólmi otáčajú zápas… My aj napriek nepriaznivému stavu stále fandíme a ženieme náš tím za vyrovnaním. V závere zápasu ožívajú aj Bystričania sediaci vedľa sektoru hostí, ktorých je tiež pomenej než sa ich tam zvyklo zísť v minulosti a aj vďaka nášmu neustálemu povzbudzovaniu náš tím dorovnáva skóre v poslednej minúte zápasu. Na našej strane zavládne obrovská eufória, ktorá sa prenesie aj do následného predĺženia, v ktorom taktiež fandia takmer všetci prítomní Bystričania- či už na státí alebo na sedení hneď vedľa.
Zápas nakoniec speje až do samostatných nájazdov, v ktorých sme úspešnejší a séria víťazstiev sa rozšíri o ďalší cenný skalp. Siedmu výhru v rade si patrične užívajú hráči na ľade, ale aj my na tribúnach.

Po zápase nám prichádzajú hráči poďakovať za podporu, nasleduje klasická víťazná ďakovačka s vytlieskavaním a prekrikovačkou. Následne voláme späť Williamsa.

Ďakujeme všetkým, ktorí napriek hroznému počasiu a zlým podmienkam vycestovali podporiť svoj klub a hájili naše farby v derby zápase. Nebolo nás veľa, absentovala kvalita, no spoločne sme to zvládli a domácemu publiku sme boli vyrovnaným súperom. Aj vďaka nášmu neustálemu povzbudzovaniu sme dotlačili našich hráčov k dôležitému víťazstvu.

Derby so Zvolenom už nemá tie správne grády. Už prvý tohtosezónny zápas vo Zvolene bol priemerný čo sa týka návštevy, ale aj atmosféry… Tentoraz to bolo podobné, hoci domáci už aktívne povzbudzovali na rozdiel od prvého vzájomného zápasu. Časy, keď na predmestie vycestovali stovky Bystričanov sú už asi minulosťou… Návštevy na úrovni 5000 divákov pravdepodobne tiež…
 Čaká nás však ešte jeden výjazd do Zvolena túto sezónu, tak snáď do tretice všetko dobré.

Autor Foto: Vladimír Chramazda

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru