HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 2:4

Autor foto: Ivan Golembiovský

Necelé dva týždne po Winter Classic, v ktorom sme, žiaľ, ťahali za kratší koniec, máme šancu na športovú odvetu na zvolenskom zimáku. Jedná sa o súboj prvého s druhým a zároveň je to priamy boj o 1. miesto v tabuľke čo sľubuje nielen kvalitný hokej, ale aj adekvátnu divácku kulisu.

Na zápase je prítomných 3695 divákov, no zdá sa nám, že návšteva je vyššia než tvrdí oficiálny údaj.
Z Bystrice vyrazil jeden autobus, ostatní merali cestu tradične vlastnou trasou a v sektore hostí sa nás schádza do 150 kusov. Povedzme si otvorene- oproti časom minulým je to slabý počet, no túto sezónu boli prvé dva derby zápasy vo Zvolene z našej strany ešte slabšie čo sa počtov týka, takže sme spokojní aj s touto cifrou…

V 4. min zápasu sa dostávame do vedenia a hneď sa nám lepšie fandí. Sedenie vedľa sektoru hostí je už tradične zaplnené Bystričanmi, ktorí nám tiež pomáhajú svojimi hlasivkami. Atmosféra je počas celého zápasu kvalitná o čo sa starajú oba fanúšikovské tábory a nechýbajú ani tradičné slovné prekáračky. Tri minúty pred koncom inkasujeme vyrovnávajúci gól na 2:2, domáci diváci šalejú, no krátko na to nás do vedenia opäť dostáva Vlado Mihálik a eufória sa prenesie na našu stranu!
Je krásne strhnúť víťazstvo v derby na samom konci, keď už domáci nemajú moc času odpovedať, navyše dve sekundy pred koncom zvyšuje náskok, gólom do prázdnej brány, Faille.. Samotný záver zápasu  z našej strany mohol byť istotne aj lepší, z eufórie sa dalo vyťažiť omnoho viac, žiaľ, líder kotla nezareagoval správne a včas, no aj napriek tomu to bolo z našej strany vcelku fajn.

Po zápase si užívame sladký pocit víťazstva, nasleduje klasická víťazná ďakovačka, tak ako tomu býva po domácich výhrach (veď aj vo Zvolene sme boli miestami ako doma), za hviezdu zápasu si vyberáme Brocka Higgsa a následne voláme späť aj brankára Williamsa, ktorý už síce bol v útrobách štadióna, no na naše volanie sa vrátil späť na ľad.

Ďakujeme všetkým čo vyrazili do Zvolena, najmä tým, čo ste boli s nami v sektore hostí! Poďakovanie patrí aj tým Bystričanom, ktorí síce sedeli vedľa sektoru, no napriek tomu sa aktívne zapájali do fandenia. Aj vďaka vám a vašej podpore to chlapci zvládli a ovládli bitku o Hron!

Autor foto: Ivan Golembiovský

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner