HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 3:4

Prvé tohtosezónne derby vo Zvolene. Všetci sme plní očakávania koľkí vycestujeme a ako dopadne tento stále prestížny zápas.

Zo zimáku odchádza hodinu pred zápasom natrieskaný autobus, na zvolenskom zimáku sa pridávajú ďalší Bystričania cestujúci vlastnou trasou. Sektor je celkom slušne zaplnený, taká stovka sa nás tam zišla, sedenie hneď vedľa, je už tiež, tradične, zaplnené našimi fanúšikmi. Celková návšteva činí takmer 4000 divákov.

Autor foto: Vladimír Chramazda

Niekoľko minút pred zápasom dávajú o sebe vedieť obidva tábory. Atmosféra je od začiatku zápasu veľmi kvalitná z oboch strán a zvolenský kotol vyzerá opticky celkom kvalitne. My ničím nezaostávame za domácimi a aj vďaka podpore fanúšikov sediacich hneď vedľa, ktorí fandia s nami, dávame o sebe hlasno vedieť počas celého zápasu. Vďaka priaznivému výsledku sa nám fandí veľmi dobre, motivovaní hučať sú aj takí, ktorí sa zapájajú najmä vtedy keď sa darí. Dobrej atmosfére z oboch strán napomáha aj vyrovnaný priebeh zápasu, takže diváci sú v napätí do samotného záveru. S konečným hvizdom sme spokojnejší my a tak na ľade, ale aj v našom sektore vypukne obrovská radosť z výhry nad odvekým rivalom! Po zápase nasleduje tradičná ďakovačka (viď. Video).

Deň po zápase sa na sociálnych sieťach dozvedáme, že po zápase boli pred štadiónom napadnutí niekoľkí naši fanúšikovia sediaci vedľa sektoru hostí… Určite odsudzujeme, že sa napádajú normálni fanúšikovia, zároveň však dodávame, že je to derby zápas a tak sa k tomu stavajú aj domáci ultras. Takže do budúcna odporúčame, aby ste po zápase odložili svoje suveníry a v neutrálnom oblečení odišli domov, aby ste tak predišli zbytočným konfliktom. Vzniknutá situácia nás však mrzí.

Ďakujeme každému kto vycestoval do Zvolena. Najmä tým z vás, ktorí ste prišli do sektoru hostí!
Vďaka patrí taktiež tým z vás, ktorí ste síce sedeli hneď vedľa sektoru, no neustále ste povzbudzovali spolu s nami. Veríme, že vzniknuté konflikty po konci zápasu vás v budúcnosti neodradia cestovať na derby zápas von, práve naopak, možno vás motivujú, aby ste prišli do sektoru hostí, kde sa vám nič nemôže stať.

Autor foto: Vladimír Chramazda

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner