HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 4:1

Autora foto: Ivan Golembiovský

Už niekoľko dní pred zápasom je jasné, že toto derby bude po rokoch iné než posledné razy.
Po incidente na zápase Miškolc- Zvolen dostali zvolenskí ultras od svojho klubu zákaz chodiť na domáce zápasy pokiaľ sa celá situácia nevyrieši a na našej strane zas z vlastného rozhodnutia ukončili činnosť viacerí fanúšikovia, ktorí vyhlásili klubu bojkot.

Aj preto je na zápase prítomných len 2700 divákov. Z Bystrice sa nás v sektore hostí zišlo len 70 čo je azda najmenší počet za celé tie roky. Dokonca aj na vedľajšej tribúne, kde majú vo zvyku sedávať mnohí Bystričania je tentoraz menej fanúšikov Iskry než obvykle… Prečo je to tak je záhada. Možno k tomu prispeli aj kolísavé výkony nášho tímu, hoci posledné dva zápasy pred derby sme vyhrali.

Keďže domáci fanklub má zákaz, o atmosféru sa od začiatku zápasu staráme len my, do fandenia sa aktívne zapájajú aj Bystričania na sedení vedľa sektoru hostí . Akustika je dobrá a zimákom znejú naše pokriky a chorále. Kedysi sme už zažili také časy, že zvolenským zimákom sa ozývali len naše hlasy, no vtedy nás na predmestie jazdili stovky a domáci fanklub nestál za nič.

Autora foto: Ivan Golembiovský

Domáci diváci občas niečo zakričia a od 6. minúty druhej tretiny formujú aj menší kotol s bubnom, takže konečne máme v hľadisku nejakú konkurenciu. Iskra však nehrá dobre, chýba tomu iskra a väčšia vôľa či srdiečko a tak majú bryndziari navrch… Nás ani nepriaznivý stav neodradzuje od toho, aby sme si derby užívali a povzbudzovali naďalej svoj tím. V sektore vládne naďalej vcelku dobrá nálada a aktívne fandíme až do samého záveru. Na plote to celý čas držia dvaja mladí chalani, ktorí burcujú kotol a ide im to vcelku dobre.

Po prehratom zápase sme sklamaní, no napriek tomu tlieskame našim hráčom a vyjadrujeme im našu podporu. Napriek tomu kapitán Surový zatlieska a hneď mieri do šatne kam ho nasledujú aj ďalší hráči…. Samozrejme, že nás to všetkých nahnevá a voláme Iskru späť! Následne sa niektorí hráči otáčajú a vracajú sa a vzájomne si poďakujeme za zápas. U nášho kapitána nás už ani neprekvapuje, že ako prvý vždy zmizne po prehratom zápase, no mrzí nás, že tak činia aj ďalší chalani, dokonca takí, ktorí majú s nami niečo odžité- či už to bol Mihálik, Janko Sýkora a ďalší….

ĎAKUJEME všetkým, ktorí si našli čas, zariadili si svoje povinnosti tak, aby mohli ísť na derby a najmä všetkým, ktorí prišli do sektoru hostí a tiež tým, ktorí fandili počas celého zápasu. Napriek menším počtom to bolo z našej strany dobré. Samozrejme ak by domáci fanklub nemal zákaz asi by sme veľa vody nenamútili, no to je už v tejto chvíli nepodstatné. Dôležité je to, že sme vytvorili nášmu tímu domáce prostredie, aj keď nám to, žiaľ, body neprinieslo…

Autora foto: Ivan Golembiovský

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru