HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 5:6

Štefanské derby vo Zvolene bolo fantastické, pretože po dlhom čase sme dali na predmestie dobré počty. Tentoraz sme tušili, že to bude podstatne slabšie než neposledy.

Z Bystrice vyráža jeden autobus a v sektore sa nás celkovo schádza okolo 80 hláv. Veľa Bystričanov, už tradične, obsadilo sedenie vedľa nášho sektoru. Pri záverečnej ďakovačke vidieť, že mnohí sú rozlezení až do polky tribúny.

Počet slabší, zostava tiež, ale robíme čo je v našich silách, aby sme povzbudili našich hráčov. Treba uznať, že domáci šlapú celý zápas a predvádzajú kvalitný support, v ktorom je ťažké dať o sebe vedieť pri počte a zložení v akom sme. Našťastie fandia aj Bystričania sediaci vedľa sektoru. Prvú tretinu je na plote Lukáš, ktorý má svoju premiéru s megafónom v ruke, no svojej úlohy sa zhostil dobre. Od druhej tretiny ho však na plote strieda skúsenejší Mirec, ktorý má pod palcom zvyšné dve tretiny. V stretnutí prehrávame už vysoko 1:4, no napriek tomu fandíme, za čo sme odmenení gólmi v sieti súpera a razom je skóre nerozhodné! S každým gólom v súperovej sieti je nálada medzi banskobystrickými fanúšikmi lepšia a dodáva nám to silu fandiť ešte viac! Zápas je fantastický, dostávame sa do vedenia 5:4, následne však Zvolen krátko pred koncom zrovnáva a keď sa už zdá, že budeme svedkami predĺženia prichádza ďalší gól do zvolenskej brány a obrovská eufória medzi našimi hráčmi a fanúšikmi! Víťazstvo 6:5 chutí sladko!!

Po zápase nám prichádzajú poďakovať nadšení hráči, my sme nadšení ešte viac a spoločne si užívame víťaznú ďakovačku. Späť si voláme Patricka Watlinga- autora rozhodujúceho gólu s bilanciou 3+2. Ten nám opäť predvedie nesmelú, no o to milšiu ďakovačku. Nasleduje Filip Belányi a odchod domov.

Za stavu 1:4 spíker vyhlásil, že ak otočíme a vyhráme, tak cestou domov kúpi fľašu borovičky. Tak sa aj stalo a slovo dodržal.

Ďakujeme všetkým z vás, ktorí ste do Zvolena vycestovali. Zápas sa hral pomerne neskoro, navyše ho vysielala telka, no napriek tomu sa nás vo Zvolene zišlo vcelku hodne a tí čo ostali doma môžu ľutovať!

Veríme, že sme sa so Zvolenom túto sezónu stretli naposledy!

Na zápase bolo vyše 3200 divákov, domáci sa na začiatku zápasu odprezentovali pekným družobným choreom a podporení fanúšikmi z Třinca vytvorili dobrú atmosféru. Bolo pekné vidieť nejaké červeno-biele šále aj v sektore domácich hehe…