KONEČNE DOMA!

Takmer 700 dní trval hokejový pôst pod Urpínom, keďže kvôli rekonštrukcii štadióna a následným pandemickým opatreniam nemohli byť prítomní diváci na domácich zápasoch.
Tento víkend sme sa dočkali a užili sme si zápasy proti Nitre (1:2) a následne Slovanu (2:6)

Na domáce zápasy je povolená kapacita 25% hľadiska čo činí okolo 750 divákov, v oboch prípadoch sme túto kapacitu bez problémov zaplnili.

Po dohode s klubom je sektor fanklubu umiestnený v sektore hostí, takže nás čaká „výjazdová sezóna“ a aspoň si na vlastnej koži vyskúšame aké podmienky majú hosťujúci fans na našom štadióne.

Na oba zápasy sme si pripravili transparenty- SME TU PRE VÁS, HRAJTE ZA NÁS a UKÁŽME SILU DOMÁCEHO PROSTREDIA. Tým prvým sme chceli hráčom adresovať, že už sme späť v hľadisku, tak aby za nás bojovali , druhý bol výzvou nielen pre hráčov, ale aj pre divákov, aby sme spoločne ukázali, že doma sme silní!

Ako azda každý fanklub, tak aj my neprežívame jednoduché časy, keďže momentálne nariadenia vlády umožňujú zúčastniť sa na zápasoch len očkovaným alebo prekonaným fanúšikom, čo mnohí z našich radov nespĺňajú a tak sme odkázaní na ešte užšiu základňu než tomu bývalo. Taká je však doba, musíme sa s tým nejak popasovať.

Na zápase s Nitrou sme poskladali zhruba 40-členný kotol, so Slovanom nás bolo o čosi viac. V oboch prípadoch sme absolvovali prvé tretiny bez lídra na plote a zakaždým sa atmosféra zlepšila, keď sa Kubo chopil žezla. Zdá sa, že táto úloha mu prischne!

Zápas s Nitrou bol až do samého konca otvorený, no prehrali sme, so Slovanom bolo už po úvodnej dvadsaťminútovke rozhodnuté, otázkou ostávalo už len výška skóre. Napriek výrazne nepriaznivému stavu v zápase so Slovanom sme to však nezabalili a atmosféru sme sa snažili udržať, ba v samom závere až stupňovať, aby sme ukázali, že za mužstvom stojíme a nehľadíme na výsledky!

Po oboch zápasoch sme našim hráčom poďakovali aj napriek prehre, dali sme si s nimi prekrikovačku a dali sme im najavo, že s nami môžu VŽDY počítať! Po Nitre si k sebe voláme aj brankára Wenningera, no ten si musí tieto návyky ešte osvojiť, našťastie ho naspäť medzi nás poslal niekto zo šatne a tak sme si s ním mohli užiť nesmelú ďakovačku.  Po stretnutí so Slovanom zdravíme aj Matesa a Gašpiho v drese hostí, následne skandujeme meno nášho kapitána a legendy Ďatla, ktorý sa objavil v zostave po dlhšej absencii spôsobenej zranením.

Čo sa týka ostatných divákov, tak boli momenty, kedy sa pekne chytali a fandili spolu s nami, no stále to malo ďaleko od atmosféry z minulosti. Jedným z dôvodov môže byť aj akustika, keďže sme umiestnení veľmi v rohu a často sa stávalo, že my sme niečo kričali a neboli sme zosynchronizovaní s fanúšikmi z druhej strany Céčka. Fanúšikovia na Áčku sú svojskí, no aj medzi nimi sa vždy nájdu takí čo radi fandia spolu s ostatnými.

My sa chceme poďakovať úplne každému kto prišiel a fandil spoločne s nami. Bez vás by to nebolo ono! Veríme, že postupne vám dajú aj naši hráči viac dôvodov, aby ste fandili ešte viac a intenzívnejšie.

autori foto: NR: Dominika Körtvélyesiová , BA: Samuel Telúch  (obaja BBonline.sk)

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner