L. Mikuláš- HC´05 Banská Bystrica 3:4

Výjazd do SNV? To sme tu pár rokov nemali, nakoľko Spišská hrala naposledy extraligu osem rokov dozadu. Nie, nestal sa zázrak a Spišiaci nepostúpili do Tipsportligy a ani naša Iskra nezostúpila o level nižšie. V tejto pre mnohých mladých takmer neznámej destinácií nastupuje Liptovský Mikuláš vďaka rekonštrukcii zimného štadióna na svoje „domáce“ zápasy. Na dlhé roky to bola možno posledná možnosť na takýto nostalgický výjazd a zaspomínať si na tie krásne momenty, keď Sime nedal do prázdnej brány 🙂 , no napriek tomu sme práve na štadióne v SNV oslavovali postup do najvyššej súťaže. Bola to motivácia, na základe ktorej sme predpokladali veľký záujem.

Napokon z BB vyrazili, žiaľ, len 3 autá, no partia bola viac než dobrá. Zápas sa začínal pomerne skoro, čomu sme prispôsobili aj čas odjazdu. Samozrejme ctíme si naše tradície a cestou sme robili všetko pre to, aby sme stihli aspoň trošku meškať. To sa nám čiastočne aj podarilo – jedna posádka to stihla a ďalšie dve prišli tesne po začiatku zápasu. Štadión je po rekonštrukcii fakt pekný a o to smutnejší bol pohľad na takmer prázdne tribúny. Napriek tomu bola atmosféra počas zápasu celkom fajn. Na tribúne sme totiž neboli jediná fanúšikovsky aktívna skupina. Na „výjazde“ boli aj Liptáci v počte cca 20ks, čiže sme boli počtami pomerne vyrovnané tábory. Našich hráčov sme hnali vpred celý zápas a aj napriek nevydarenej prvej tretine sa nám odvďačili výhrou za 3 body.

 

 

Po zápase nasledovala už klasicky ďakovačka s hráčmi a následný odchod domov. Cestou sme sa zastavili ešte na spoločnú predvianočnú večeru v BB, kde sme preberali okrem iného aj veci ohľadom fanklubu. Myslím, že to poviem za všetkých zúčastnených, dobre sme sa zabavili a určite neľutujeme, že sme vyrazili a kto nebol, môže ľutovať. Ďalšia možnosť zrejme tak skoro nebude…

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner