MAC Budapešť- HC´05 Banská Bystrica 2:5

Výjazdy na Štefana sú už tradíciou a u fanúšikov sú veľmi obľúbené. Inak tomu nebolo ani tentoraz a do Budapešti sme zaplnili autobus a mnohí fanúšikovia vyrazili do hlavného mesta Maďarska po vlastnej osi.

Odchod spred zimáku je naplánovaný presne na obed. Obrovským prekvapením pre nás je, že o takom čase sa na štadión vracia aj autobus s našimi hráčmi, ktorí dokonca vyrážajú o čosi neskôr než my. Prakticky až po Šahy idú naše autobusy súbežne. My nevieme, či my ideme tak skoro alebo hráči tak neskoro.  Pred budapeštiansky zimák prichádzame vyše hodinu pred zápasom, to sa ešte hráči rozcvičujú vonku s loptou. Takto v predstihu sme už dávno nikam nedorazili, zväčša zvykneme na zápasy meškať. Nuž, všetko je raz prvýkrát.

Čas do zápasu si krátime v miestnom bufete a kocháme sa krásou tunajšieho stánku. Postupne sa schádzajú ďalší Bystričania, ktorých usmerňujeme, aby išli k ostatným a aby sme boli v kope. Dohromady sa nás zišlo okolo sto, čo je solídny počet. Keďže sme na štadióne tak skoro, tak našim hráčom fandíme už počas rozcvičky na ľade.


Líderskej taktovky sa chopí asi najopitejší účastník výjazdu, ktorý svojimi „pokynmi“ často vyvolá úsmev na tvárach všetkých prítomných. Našťastie má pri sebe aj pomocníkov, ktorí mu pomáhajú zvládnuť túto úlohu a v prípade potreby ho zaskočia. Počas celého zápasu máme na budapeštianskom zimáku domácu atmosféru, pretože domáci nefandia vôbec. Na zápase je len niečo vyše 500 duší. Nám to vôbec neprekáža a v sektore sa skvele bavíme. Naši hráči nás bavia svojim výkonom, gólmi a peknými akciami.

Po zápase si užívame chuť ďalšieho víťazstva, s hráčmi si dávame prekrikovačku, na ďakovačku si voláme dvojgólového Jääskeläinena, no Besko medzitým už prechádza popod náš sektor a tak nám už nestihne venovať niečo navyše.

Výjazd hodnotíme pozitívne, počty boli dobré, atmosféra tiež, vyhralo sa, mnohí sme sa stihli ešte do rána zabaviť na Štefanskej zábave, takže sa niet na čo sťažovať. Ďakujeme každému kto počas tohto sviatočného obdobia vycestoval spolu s nami a prispel tak k domácej atmosfére, ktorú sme našim hráčom vytvorili.

Na výjazd nám finančne prispela požičovňa áut JP RENT, za čo veľmi pekne ďakujeme.

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru