Piaty semifinálový zápas s Popradom

Autor foto- Maroš Búrik

Séria sa po dvoch prehrách pod Tatrami vracia späť pod Urpín za stavu 2:2 na zápasy. Radi by sme potvrdili výhodu domáceho prostredia a zvíťazili.

HC´05 Banská Bystrica- HK Poprad 2:1

Návšteva prvý raz v tohtoročnom play off presiahla 2800 divákov, no stále sú nejaké miesta voľné.
Je otázne, či nezáujem divákov o semifinále play off spôsobilo pomerne vysoké vstupné alebo je banskobystrický fanúšik už presýtený úspechmi… Každopádne je to smutné. Kotol je síce slušne zaplnený, no s predošlými sezónami sa to nedá porovnať.

Na štadióne vládne slušná atmosféra, za ktorú sa nám hráči už v siedmej minúte odvďačili prvým gólom. Druhý gól padol- na smolu opozdilcom v bufetoch- už v 39. sekunde druhej tretiny. Vedenie o dva góly patrične naštartovalo aj ostatných divákov, ktorí sa zapájajú do pokrikov spolu s nami.
Na plote sa postupne vymenia až traja rozkrikovači a každý prinesie niečo svojské čím oživí atmosféru. Hoci Poprad v polovici zápasu znížil, my sme neúnavne povzbudzovali po celý zápas a posledné minúty už diváci vstávajú a odmeňujú hráčov potleskom v stoji.

Aj keď hráči už pred pár sezónami zaviedli tradíciu „ďakovačka až po sérii“, chlapci nám aspoň krátko zatlieskali a pozdravili nás. Úsporný bol aj pozdrav od Williamsa, ktorého sme už tradične vyskandovali pri odchode do šatne.

V sektore hostí aj tentoraz nechýbali fanúšikovia Popradu, ktorí podporovali svoj tím.

Ďakujeme každému čo prišiel a povzbudzoval spolu s nami. Aj vďaka podpore z tribún to naši hráči napokon zvládli a pod Tatry cestujú s mečbalom. My tam samozrejme nemôžeme chýbať!