Posledné dva domáce zápasy základnej časti

HC´05 Banská Bystrica- Nové Zámky 3:1

Autor foto: Miro Pôbiš

Ani sme sa nenazdali a základná časť je na konci. Pred nami sú posledné dve kolá dlhodobej súťaže a naši sú na krásnom 1. mieste v tabuľke. Tam, kde by sme ich radi videli aj na konci play off!

So Zámkami si cestu na štadión našlo 2561 divákov, kotol už tradične tvorí okolo 60 najvernejších.

Kotol šlape od začiatku zápasu v dobrom tempe a fandí sa neustále. Pomáhajú aj ostatní diváci, no nie až tak výrazne než inokedy. Zápas je pomerne nervózny, keďže Zámky tuho bojujú o prienik do prvej šestky a súrne potrebujú bodovať. Vylúčení pribúdajú na oboch stranách, hra je rozkúskovaná a nervozita sa prenáša aj na tribúny, kde sa diváci často venujú najmä rozhodcom, než by fandili spolu s kotlom. Napriek tomu je atmosféra vcelku dobrá, najmä keď fandia aj ostatné tribúny, ktoré ožívajú najmä po vedúcich góloch v tretej tretine, po ktorých rozhodujeme o našom víťazstve!

Po zápase, ešte pred víťaznou ďakovačkou, zdravíme Koša v drese súpera, za čo nám ďakuje, nasleduje spomínaná ďakovačka s našimi hráčmi a následne skandujeme meno strelca víťazného gólu Paťa Lampera, po ktorom si späť voláme brankára Wiliamsa.

HC´05 Banská Bystrica- HK Poprad  2:5

Autor foto: Maroš Búrik

Konečne. Posledné kolo základnej časti. Doma nás čaká Poprad, proti ktorému sa nám túto sezónu nedarí a zvíťazili sme len v jedinom zo štyroch meraní síl. Keďže sme už istí víťazi základnej časti, po zápase nás čaká menší ceremoniál, keď nám majú odovzdať trofej Dušana Pašeka st. za víťazstvo v základnej časti.

Zápas sa hrá v utorok, obom tímom už o nič nejde, čo sa prejaví aj na návšteve tohto stretnutia.
Na zápase je oficiálne necelých 2500 divákov, no mnohé miesta v hľadisku sú prázdne. V kotli sa nás napokon zišlo tak ako obvykle, zhruba 60 verných.

V stretnutí prehrávame už 0:2, no na atmosfére sa to negatívne neodzrkadlí a fandíme aj za nepriaznivého stavu. Odmenou za neustálu podporu sú pre nás dva góly v sieti súpera v priebehu jednej minúty a odrazu je vyrovnané. V závere prehrávame znovu o jeden gól a v snahe o nejaký impulz pre kotol a zároveň pre hráčov na ľade meníme na plote lídra kotla, zároveň prichádzajú burcujúce slová od jedného z dlhoročných lídrov fanklubu a atmosféra nielen že neupadá, ale je azda o kúsok lepšia. Žiaľ, ani tieto zmeny nám šťastie a obrat v skóre neprinášajú, v poslednej minúte dokonca inkasujeme ďalšie dva góly do prázdnej brány. Napriek všetkým týmto okolnostiam diváci už necelé dve minúty pred záverom vstávajú a odmeňujú našich hráčov potleskom v stoji ako poďakovanie za krásnu základnú časť! Naozaj nevídané gesto na našich štadiónoch!

Záver sa teda nesie v našich oslavných choráloch, hoci sme zaknihovali prvú domácu prehru v riadnom hracom čase na domácej pôde.

Po zápase prichádza na rad slávnostné odovzdávanie trofeje, Suro ju síce ukáže divákom, no hneď sa idú odfotiť spolu s trofejou a následne ju odnáša kustódom. Nasleduje ďakovné „kolečko“ a potlesk divákom a odchod da šatne. Je škoda, že sa prehralo, no oveľa viac nás mrzelo, že nám hráči, resp. náš kapitán, nedal možnosť poďakovať sa a prejaviť našu podporu po úspešnej základnej časti a pred najdôležitejšou fázou sezóny. Neskôr Suro podáva oficiálne vyjadrenie k tejto udalosti, no aj tak nás to zamrzelo…

Ďakujeme všetkým čo ste prišli na posledné dva zápasy. Ďakujeme tým z vás, ktorí ste fandili spolu s nami a prispeli tak k dobrej kulise v oboch zápasoch. Tiež ďakujeme každému kto aktívne podporoval našich počas celej základnej časti, ktorá bola z pohľadu fanklubu dlhá a náročná, no zvládli sme to. Teraz je pred nami najdlhšia a najdôležitejšia fáza sezóny, tak si poriadne odpočinte, aby sme počas play off mohli hnať našich doma, ale aj von a vytvorili pravú atmosféru play off hodnú šampiónov!