Posledný štvrťfinálový zápas play off s Detvou

Autor foto: Maroš Búrik

HC´05 Banská Bystrica- Detva 4:0

Z Detvy sme si priniesli nielen dve víťazstvá, ale aj postupový mečbal, ktorý by sme radi pretavili v postup do semifinále už v domácom zápase. Psychická výhoda je na našej strane, všetci sme pozitívne naladení.

Zápas sa hrá netradične až o 19:00. Vidina postupu priláka na tribúny 2747 divákov a chýba naozaj málo, aby bolo vypredané. Kotol je podobne ako predošlé dva zápasy plný- tentoraz aj veľmi dobre zložený.

Na plote prichádza osvieženie s novým lídrom, za bubnami sa po dlhšom čase objavujú tradiční borci. Kotol šlape, tribúny žijú tiež spolu s nami, takže od začiatku panuje kvalitná kulisa, umocnená  pribúdajúcimi gólmi v sieti súpera. Na druhú tretinu sa megafónu ujíma jeden z tradičných lídrov, ktorý tiež odvádza spoľahlivú prácu, no v tretej tretine si spíkri zase úlohy menia- predsa len, sled zápasov je náročný, treba šetriť sily. Diváci si zápas užívajú a panuje naozaj dobrá atmosféra, ktorá sa pomaly približuje takej atmosfére, aká by mala vládnuť v ďalšej časti play off. V polovici tretej tretiny sa tribúnami nesie mexická vlna, ktorá sa síce pomalšie rozbieha, no keď sa už rozbehne, tak nie a nie skončiť. Dve minúty pred koncom publikum vstáva a za spevu našich chorálov odmeňuje hráčov potleskom v stoji.

Po záverečnom hvizde vypukne na tribúnach, ale aj na ľade veľká radosť z postupu, hráči po podaní rúk už prichádzajú aj na tradičnú víťaznú ďakovačku. Po nej skandujeme meno Tomáša Ziga, ktorý vsietil dva góly a pripísal si aj asistenciu, po ňom nasleduje brankár Williams. Hráči odchádzajú z ľadu, no po pár minútach sa vracajú späť zo šatne, aby nám venovali aj druhé poďakovanie (viď video).

V sektore hostí bolo tentoraz menej fanúšikov, no celý zápas povzbudzovali svoj tím. Pochopiteľne ich však nebolo tak počuť ako prvé dva zápasy u nás.

Radi by sme sa poďakovali, že duel z našej strany dopadol v rámci fair play a neznížili sme sa k nejakým pokrikovaniam na súperových hráčov. Ďakujeme tiež všetkým z vás, ktorí ste nešetrili hlasivkami a aktívne ste podporovali náš tím počas celého zápasu! Aj vďaka vám bola naozaj kvalitná kulisa hodná play off. Teraz si poriadne odpočinte, čaká nás ešte dlhá a náročná sezóna.