Prípravné zápasy

Po skončení minulej sezóny nastali v našom fanklube mnohé obmeny. Okrem zmeny názvu zarezonoval odchod mnohých dlhoročných aktívnych členov fanklubu, ktorí sa stiahli zo scény. Medzi nimi aj dlhoročný líder kotla, ktorý patril k najlepším na Slovensku a mnohí sme si zápasy bez neho na plote nevedeli predstaviť. Medzi najväčšie otázniky patrilo, kto ho na plote nahradí v novej sezóne. Zdá sa, že tento problém sme vyriešili, keďže nový spíker sa javí dobre. Chce to len čas a skúsenosti, ktoré získa iba zápasovou praxou. Dobré je, že naňho zatiaľ ľudia reagujú vcelku pozitívne.
Otáznikov pred novou sezónou bolo viacero, na mnohé z nich nám dali odpoveď práve prípravné zápasy…

Prvý prípravný zápas sme odohrali s družobnou Detvou. Na zápas prišla veľmi pekná návšteva vyše 1600 divákov a v kotli sa nás zišlo cca 60, čo je na začiatok vcelku pekný počet. S novým lídrom na plote a s mnohými tradičnými tvárami v kotli sme vytvorili veľmi dobrú atmosféru a fandilo sa neúnavne celý zápas. Do fandenia sa aktívne zapájali aj ostatné tribúny, v tretej tretine dokonca zimákom prechádzajú mexické vlny. Diváci na tribúnach sa bavia, hokejisti nám robia radosť nielen kvalitnou hrou, ale aj presvedčivým výsledkom 9:3.

Autor foto: Peter Rusko

Naše mužstvo následne štartovalo na tradičnom turnaji vo Zvolene, kde odohralo tri zápasy.
Prvý sa hral už o 12:00, takže tam nevycestoval nikto z nás. Ďalšie dva sa už hrali v lepšom čase 15:30, no z fanklubu vždy vycestovala len hŕstka z nás, preto sa ani nezložil kotol a nevzniklo organizované fandenie. Občas sa však nejaké pokriky zakričali. Celkovo teda turnaj vo Zvolene hodnotíme z nášho pohľadu ako fiasko.

Zlý dojem z turnaja vo Zvolene sme si napravili na domácom zápase s Viennou Capitals, kde bolo prítomných 1400 divákov, no v kotli sa nás zišlo takmer 80. Nižší počet divákov na tribúnach malo za následok pomerne vysoké vstupné, nás ale teší nárast ľudí v kotli takmer o 20 hláv. S kvalitným súperom sme znovu vytvorili peknú kulisu a hučalo sa už tradične počas celého zápasu.
Náš tím prehral gólom sekundu pred koncom predĺženia 2:3.

Čerešničkou na torte pre nás všetkých bol prípravný zápas so Slovanom Bratislava. Ako sa dalo očakávať, zápas bol už niekoľko dní vopred vypredaný. Pár dní pred zápasom klub ohlásil, že legenda slovenského hokeja Michal Handzuš sa tesne pred týmto zápasom ide lúčiť s bohatou hokejovou kariérou a bude mu pripravená menšia slávnosť. Žiaľ, pre krátkosť času sme nedokázali pripraviť nejaké poriadne – kvalitné choreo, no povedali sme si, že človek ako Mišo si zaslúži aspoň niečo, a tak sme pripravili celoštadiónovú kartónovačku. Na plote B-tribúny videl nápis LEGENDY ŽIJÚ VEČNE, v pozadí bola vyobrazená 26-ka, s ktorou Michal hrával celú kariéru.

Autor foto: Milan Bagačka

Kotol tentoraz tvorilo vyše 100 Bystrických Anjelov. Prvá tretina aj kvôli úvodnému ceremoniálu bola dosť natiahnutá a únavná, druhá tretina bola z našej strany slabšia, pretože mnohí sa zdržali v šenku dlhšie než by sa patrilo a zasiahol do toho aj výpadok elektriny. V tretej tretine to už znovu bola tá pravá Bystrická atmosféra na akú sme zvyknutí. Najmä v závere zápasu, keď Iskra otočila skóre so Slovanom a v poslednej minúte rozhodol kapitán Surový, vypukol na tribúnach ošiaľ a atmosféra bola doslova elektrizujúca! Cenné víťazstvo 4:3 s účastníkom KHL ide do sveta.

Autor foto: Mirka Chabadová

Ďakujeme všetkým z vás, ktorí ste prišli v lete na prípravné zápasy a prispeli ste ku kvalitnej atmosfére počas všetkých troch domácich zápasov, či už priamo z kotla alebo z ostatných tribún.
Ako sme už spomínali na začiatku článku, do novej sezóny sme vstupovali s mnohými otáznikmi…
Po prípravných zápasoch môžeme skonštatovať, že by to mohlo fungovať  a nemalo by to byť tak zlé. Sme odhodlaní a plní optimizmu. Veríme, že na domácich zápasoch bude panovať stále výborná atmosféra. Veríme, že aj naďalej sa budú ľudia v Bystrici chodiť na hokej v prvom rade zabávať, s cieľom podporiť svoj milovaný tím. A to neustále – či sa bude dariť alebo nie!