Prvé dva domáce extraligové zápasy novej sezóny

Extraliga síce vypukla až v polke septembra, no my už máme vďaka CHL niekoľko ostrých zápasov za sebou. Všetci sme však plní očakávania pred novou extraligovou sezónou, do ktorej vstupujeme ako obhajcovia titulu. Na úvod sme si v domácom prostredí zmerali sily s L. Mikulášom a Trenčínom.

HC´05 Banská Bystrica- L. Mikuláš 4:5sn

Autor foto: Peter Rusko

Krátko pred úvodom zápasu klub prezentuje majstrovskú zástavu za zisk titulu v predošlej sezóne.
Na tribúnach je vyše 2300 divákov a kotol tvorí okolo 50 fanúšikov.

Do polovice zápasu nie je na plote klasický líder kotla a rozkrikuje sa bez megafónu čo sa premietne aj na atmosfére, ktorá nie je zlá, no od ideálu má ďaleko. Následne, po príchode lídra na plot sa atmosféra lepší, čomu napomáhajú aj góly v sieti súpera a priaznivý výsledok, keďže sa do fandenia chytajú aj ostatní diváci. Počas zápasu si uctíme aj pamiatku nebohého Mira Hlinku, ktorý tragicky zahynul pred štyrmi rokmi. V samom závere, liptáci vyrovnávajú a posielajú zápas do predĺženia…
Zápas nakoniec prehrávame po samostatných nájazdoch…

Autor foto: Peter Rusko

Po zápase nám hráči prichádzajú poďakovať za podporu, no len zatlieskajú a následne sklamaní a zahanbení odchádzajú z ľadu. My si voláme späť na ďakovačku narodeninového oslávenca Jana Sýkoru a blahoželáme mu k jeho sviatku.

V sektore hostí sa objavilo zhruba 20 hosťujúcich fanúšikov, ktorí po celý čas fandili svojmu tímu a odprezentovali sa v dobrom svetle.

Autor foto: Peter Rusko

HC´05 Banská Bystrica- Dukla Trenčín 2:1

Dva dni po zbabranom zápase s Mikulášom nás čaká atraktívnejší súper, minuloročný finalista- Trenčín. Na tribúnach je o stovku divákov viac, v kotli sa nás tiež zišlo o čosi viac, no nieje to žiadna sláva…

Hokej je lepší než v piatok, atmosféra tiež. Fandí sa neustále celý zápas, tradične sa zapájajú aj ostatní diváci. V záverečných minútach znie „taliansky chorál“ a hoci hostia v samom závere znižujú na rozdiel jedného gólu, z víťazstva sa tešíme my!

Autor foto: Peter Rusko
Autor foto: Peter Rusko

Po zápase prebieha tradičná víťazná ďakovačka, s hráčmi nastúpenými na modrej. Najskôr vytlieskavačka, následne prekrikovačka. Po ďakovačke skandujeme meno Mateja Češíka, ktorý sa stal rekordérom v počte odohraných zápasov za náš tím a gratulujeme mu k tejto méte.

 

 

V sektore hostí sa objavila hŕstka trenčianskych fanúšikov, ktorí v rámci možností podporili svoj klub.

Úvodné dva zápasy nám nastavili zrkadlo ako to asi bude vyzerať so zložením kotla a atmosférou počas našich domácich zápasov. Pred sezónou sme nemali veľké oči, predsa len, nahradiť množstvo „bojkotujúcich“ fanúšikov nie je jednoduché , zatriaslo by to aj väčšími fanklubami. Vieme, že nás čaká dlhá a náročná sezóna s nabitým hracím kalendárom… No napriek všetkému sme plní elánu a odhodlania naďalej vytvárať na domácich zápasoch či výjazdoch dobrú atmosféru. Na to však budeme potrebovať aj vašu podporu, preto veríme, že to s nami potiahnete a na našom zimáku bude panovať pravá hokejová atmosféra.

Autor foto: Peter Rusko

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner